Новини 13:35

Столтенберг повідомив, що Україна є важливим партнером для НАТО

Генсек Альянсу також заявив, що наразі НАТО не має намірів створювати власні ядерні ракетні комплекси наземного базування, адже не зацікавлене в новій гонці озброєнь.

Генеральний секретар Організації Північноатлантичного договору Єнс Столтенберг повідомив, що НАТО продовжуватиме підтримку України, яка є для Альянсу важливим партнером. Про це він заявив у вівторок, 12 лютого, під час прес-конференції напередодні початку чергового саміту міністрів оборони країн-членів Альянсу, передає кореспондент Тижня.

 

 

Столтенберг уточнив, що допомога НАТО через спеціальні створені фонди та двосторонню співпрацю продовжиться задля підтримки євроатлантичного курсу України, модернізації її Збройних сил, у тому числі і для боротьби з корупцією.

 

Також генсек згадав найбільш важливе наразі питання для Альянсу, а саме – розгортання Росією новітніх ракетних комплексів та вихід з договору ДРСМД попри всі зусилля Сполучених Штатів та інших членів Альянсу, щоб повернути Росію до виконання договору. Однак у Москви лишається шанс повернутися до його виконання протягом півроку до остаточного розірвання ДРСМД.

 

"Ми закликаємо Росію скористатися цим шансом", – наголосив генсек.

 

За його словами, Росія тривалий час намагається  всіма можливими способами ухилитися від виконання договору, при цьому обвинувачує Вашингтон в його порушенні через розміщення системи ПРО.

 

"У разі припинення договору Альянс залишає за собою можливість реагувати на російські розробки. Ми готуємося до нового світу без договору ДРСМД, до світу з більшою кількістю російських ракет. Не буду спекулювати на тому, які кроки будуть зроблені, але вони будуть координовані, зважені та матимуть оборонний характер", – підкреслив Столтенберг.

 

Він також наголосив, що наразі НАТО не має намірів створювати власні ядерні ракетні комплекси наземного базування, адже немає зацікавленості в новій гонці озброєнь.

 

"Альянс залишається відданим розумному контролю над озброєнням", – резюмував Столтенберг.

 

Зазначимо, що на засіданнях саміту вперше буде присутня делегація міністерства оборони Північної Македонії. Зокрема міністр оборони Радміла Секерінська, що стало можливим після вирішення суперечок щодо назви країни з Грецією.

 

Крім того, Столтенберг зупинився на загальних питаннях, які будуть вирішуватися на саміті – збільшення витрат на оборону членами Альянсу, планується переглянути всі поточні зусилля партнерів в цій сфері. Кібербезпека також є однією з нагальних тем для Альянсу, в останній час різко збільшені витрати в цій сфері для підвищення стійкості та покращення співробітництва.  Також обговорюються зусилля щодо нормалізації ситуації в Афганістані, тренувальна місія в Іраку та підтримка силам безпеки Косово. Не менш важливим є й співробітництво з Європейським Союзом, що набуває особливого значення в світлі майбутнього виходу Великої Британії з ЄС.

 

Нагадаємо, 7 лютого Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект про внесення змін до Конституції України щодо інтеграції України в Європейський союз та НАТО. Своєю чергою, Організація Північноатлантичного договору відреагувала на рішення українського парламенту, наголосивши, що визнає прагнення України приєднатися до Альянсу. 

схожі новини