Новини 15:31

ЄС і Британія продовжать переговори, але угоду про Brexit не переглядатимуть - Юнкер

Президент Єврокомісії і прем'єр Британії Тереза Мей провели зустріч у Брюсселі.

Європейський Союз і Велика Британії продовжать переговори щодо пошуку рішень для виходу з глухого кута навколо угоди про Brexit. Про це йдеться у спільній заяві президента Єврокомісії Жан-Клод Юнкера і британського прем’єр-міністра Терези Мей за підсумками зустрічі у Брюсселі, передає видання The Guardian.

 

"Обговорення було напруженим, але конструктивним. Незважаючи на виклики, два лідери погодилися, що їхні команди повинні провести переговори щодо того, чи можна знайти шлях, який би отримав якнайширшу підтримку у парламенті Великої Британії та поважати керівні принципи, узгоджені Європейською Радою. Прем'єр-міністр і президент знову зустрінуться до кінця лютого, щоб оцінити ці обговорення", - йдеться у заяві.

 

Зокрема, Мей роз'яснила мотиви голосування в Палаті громад минулого тижня з проханням про юридично обов'язкові зміни умов щодо так званого "запасного механізму" для ірландського кордону. Крім того, глава британського уряду запропонувала різні варіанти вирішення цих проблем, але в Єврокомісії їх не оголосили.

 

Водночас Юнкер наголосив, що ЄС не буде проводити повторні переговори щодо угоди про вихід. Однак зазначив, що готовий додати формулювання до Політичної декларації, щоб вона була "більш амбітною у плані змісту та швидкості, коли йдеться про майбутні відносини між Європейським Союзом та Великою Британією".

 

схожі новини