Новини 2019-01-25 09:09

Любомир Шавалюк: Україні важливо звести до мінімуму трудову еміграцію

Трудова міграція — один із найважливіших факторів, який впливає на розвиток економіки країни.

Україні важливо звести до мінімуму трудову міграцію до межі,після досягнення якої зарплати починають чинити руйнівний вплив на вітчизняне підприємництво. Про це пише економічний експерт Тижня Любомир Шавалюк.

 

«Один із найважливіших факторів (який впливає на розвиток економіки країни, — Ред.)  — трудова міграція. Не може швидко зростати економіка країни, яка стрімко втрачає людей, причому часто високоосвічених, науковців. Мова не тільки про те, що більше працівників — вищі обсяги виробництва. Річ у тім, що дефіцит робочої сили штовхає зарплати вгору. Це, звісно, добре для самих працівників і стимулює підприємців збільшувати ефективність робочих місць, вкладати кошти в розвиток бізнесу, що може позитивно вплинути й на економічне зростання», — йдеться в матеріалі.

 

Але, зауважує Шавалюк, є певна невидима межа, після досягнення якої зарплати починають чинити руйнівний вплив на підприємництво: виробляти товар чи послугу стає невигідно, підприємець зменшує обсяги виробництва або виходить із бізнесу. Тоді динаміка ВВП може суттєво знизитися.

 

«Тож важливо звести до мінімуму трудову еміграцію до того, як ми досягнемо цієї межі», — наголосив експерт.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

схожі новини