Новини 17:42

У РФ заявили, що українських моряків регулярно відвідує консул України

У Громадській спостережній комісії Москви розповіли про умови утримання українських військовополонених.

Незаконно затриманих українських військових моряків в московському СІЗО Лефортово регулярно відвідує консул України. Про це повідомив у середу, 16 січня, відповідальний секретар Громадської спостережної комісії Москви Іван Мельніков, передають росЗМІ.

 

"Нещодавно я відвідав Володимира Веримеза, Сергія Чулибу, Андрія Ейдера та деяких інших моряків. Скарг на умови утримання ні в кого з них немає, їх регулярно відвідує український консул", - сказав Мельников.

 

Він додав, що, з усіма військовополоненими він спілкувався російською мовою.

 

"Мовного бар'єру ні з ким не виникло, більш того, це питання я окремо обговорював з керівництвом СІЗО. Послуги перекладача українцям не потрібні", - зазначив відповідальний секретар СНК.

 

За його словами, майже у всіх камерах, де сидять моряки, є телевізори, показують до 20 каналів, і холодильники.

 

"Ув'язнені українці отримують триразове харчування, листи від близьких, кожен день їх виводять на годинну прогулянку. Наразі в Лефортово знаходиться 21 моряк, ще троє - у тюремній лікарні в Матроській тиші", - нагадав Мельников.

 

Нагадаємо, 15-16 січня Лефортовський районний суд Москви продовжив тримання під вартою для усіх 24-ох українських моряків.

 

Як повідомляли, суд відмовився передати розгляд клопотань про продовження арешту українським морякам до військового суду. 

 

Своєю чергою, українські моряки відмовилися давати свідчення в суді країни-агресора. Невдовзі після цього слухання закрили від публіки на прохання обвинувачення.

 

Нагадаємо, 25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ. 

схожі новини