Новини 16:44

В ОБСЄ запропонували створити спільну з ООН миротворчу місію на Донбасі – Клімкін

За словами міністра, питання миротворчого контингенту буде обговорювати й голова ОБСЄ Мирослав Лайчак під час візиту до Москви в лютому.

Представники ОБСЄ в Мінську пропонують створити спільну місію ОБСЄ і Організації Об’єднаних Націй для врегулювання ситуації на Донбасі. Про це у середу, 16 січня, заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін під час прес-конференції у Сєвєродонецьку.

 

«Представники ОБСЄ, які працюють в тому числі на Мінському майданчику, вийшли з пропозицією створити спільну місію ООН і ОБСЄ. Ця спільна місія повинна мати – вони все прекрасно розуміють – військовий компонент, поліцейський компонент і міжнародну адміністрацію», – сказав міністр.

 

За словами Клімкіна, питання миротворчого контингенту буде обговорювати й голова ОБСЄ Мирослав Лайчак під час візиту до столиці Росії Москви в лютому.

 

«Росія, як ви знаєте, намагається маніпулювати перед виборами і таким чином втручатися в нашу політику та впливати на ці вибори. Але якраз Мирослав, який наступного місяця буде в Москві – для нього питання реальної місії буде одним із основних, оскільки він прекрасно розуміє: можна робити певні практичні кроки, але рішення можна досягти тільки шляхом ефективної місії», – зазначає голова дипломатичного відомства.

 

Клімкін разом із головою МЗС Словаччини і очільником ОБСЄ Мирославом Лайчаком наразі перебуває на сході України в рамках робочої поїздки.

 

Як повідомляли, міністр закордонних справ України Павло Клімкін анонсував передання Спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ на Донбасі нового обладнання для кращої фіксації обстрілів.

 

Нагадаємо, міністр закордонних справ Павло Клімкін та глава ОБСЄ, очільник МЗС Словаччини Мирослав Лайчак у середу, 16 січня, прибули на Донбас.

схожі новини