Новини 15:21

Росія здійснювала тиск на українських моряків, аби ті почали "співпрацювати зі слідством"

Зазначається, що адвокати планують оскаржувати таку поведінку російських правоохоронців.

Під час новорічних свят на полонених Росією українських моряків та представників Служби безпеки України тиснули, аби отримати свідчення. Про це у середу, 16 січня, у коментарі Громадському повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

 

«Так, у період новорічних свят до кожного з наших хлопців приходили так звані «добрі люди», які без адвокатів, порушуючи всі норми власного законодавства Російської Федерації, я вже не кажу про міжнародну конвенцію з прав людини. Вони пропонували їм пом’якшення їх долі, якщо вони вступлять у якусь там співпрацю зі слідством. Наші моряки все це витримали, нічого нікому не розповідали, говорили про якісь інші речі — про природу. Тобто тиск чиниться, але наші моряки герої», — зазначила Денісова.

 

Водночас адвокат одного з полонених моряків Владислава Костішина Олег Єлісєєв зазначив, що тиск чинився як до новорічних свят, так і після них. Захисники оскаржуватимуть таку поведінку російських правоохоронців: «Так, безумовно. Ми з ними про це говорили. Усі випадки тиску теж будуть оскаржуватися. Були такі випадки, як це не сумно, на них чинився тиск. Це було і у новорічні свята і перед святами, і після них. Це були непроцесуальні дії з ними. Ми будемо це оскаржувати», — сказав адвокат.

 

Нагадаємо, 15-16 січня Лефортовський районний суд Москви продовжив тримання під вартою для усіх 24-ох українських моряків.

 

Як повідомляли, суд відмовився передати розгляд клопотань про продовження арешту українським морякам до військового суду. 

 

Своєю чергою, українські моряки відмовилися давати свідчення в суді країни-агресора. Невдовзі після цього слухання закрили від публіки на прохання обвинувачення.

 

Нагадаємо, 25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ. 

 

 

схожі новини