Новини 12:49

Канада закликала Росію негайно звільнити українських моряків

У посольстві зазначили, що Канада продовжує засуджувати нелегальні дії Росії.

Посольство Канади в Україні засудило рішення Лефортовського районного суду Москви щодо продовження арешту для військовополонених українських моряків. Про це у середу, 16 січня, повідомляється на сторінці посольства у Twitter.

 

"Канада глибоко схвильована рішенням Росії продовжити арешт українських моряків, затриманих нещодавно біля Керченської протоки, та закликає до їх негайного звільнення. Канада продовжує засуджувати нелегальні дії Росії", - йдеться у повідомленні.

 

 

Раніше міністри закордонних справ країн Балтії та Польщі засудили рішення Лефортовського суду в Москві щодо продовження арешту українських моряків. 

 

Нагадаємо, 15-16 січня Лефортовський районний суд Москви продовжив тримання під вартою для усіх 24-ох українських моряків.

 

Як повідомляли, суд відмовився передати розгляд клопотань про продовження арешту українським морякам до військового суду. 

 

Своєю чергою, українські моряки відмовилися давати свідчення в суді країни-агресора. Невдовзі після цього слухання закрили від публіки на прохання обвинувачення.

 

Нагадаємо, 25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ. 

 

схожі новини