Новини 12:25

Денісова оприлюднила відео з полоненими українськими моряками в суді

Омбудсмен зазначила, що військовополонені тримаються гідно і мають повернутися додому.

Уповноважений Верховною Радою України з прав людини Людмила Денісова у середу, 16 січня, оприлюднила відео, на якому полонені українські моряки виходять із зали Лефортовського суду в Москві. Відповідний запис омбудсмен розмістила у Facebook.

 

 

 

"Безумовно, наші хлопці герої! Вони військовополонені, які гідно тримаються і мають повернутися додому!", - написала Денісова.

 

Зазначимо, що до Москви на судові засідання у справі полонених українських моряків приїхали 17 їхніх родичів: батьки, дружини, брати та сестри. Спілкуватися з журналістами на камеру вони відмовляються. Кажуть, що обов'язково нададуть інтерв'ю, коли їхні рідні будуть вдома, а не в полоні у Москві.

 

Нагадаємо, 15-16 січня Лефортовський районний суд Москви продовжив тримання під вартою для усіх 24-ох українських моряків.

 

Як повідомляли, суд відмовився передати розгляд клопотань про продовження арешту українським морякам до військового суду. 

 

Своєю чергою, українські моряки відмовилися давати свідчення в суді країни-агресора. Невдовзі після цього слухання закрили від публіки на прохання обвинувачення.

 

Нагадаємо, 25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ. 

схожі новини