Новини 2019-01-16 12:07

Адміністрація Трампа подвоїла оцінку збитків від "шатдауну" - CNBC

Кожен тиждень "шатдауну" буде призводити до зниження темпів росту ВВП США у першому кварталі на 0,1 відсоткового пункту.

Економіка Сполучених Штатів Америки втрачає від тимчасового припинення роботи уряду удвічі швидше, ніж адміністрація президента Дональда Трампа прогнозувала раніше. Про це повідомляє CNBC із посиланням на джерела.

 

Зокрема, наразі у Білому домі оцінили, що кожен тиждень "шатдауну" буде призводити до зниження темпів росту ВВП країни у першому кварталі на 0,1 відсоткового пункту.

 

"Це сталося тому, що адміністрація спочатку рахувала лише вплив від заморожування зарплати для 800 тисяч працівників федеральних установ. Але, як виявилося, негативна тенденція подвоїлася через те, що зарплату не отримують також люди, які працюють за контрактами в урядових відомствах", - йдеться у повідомленні.

 

Зокрема, Марк Занді, головний економіст компанії Moody's Analytics, прогнозує 1,5 відсоткового пункту до ВВП, якщо закриття триватиме до березня.

 

"Ми оцінюємо скорочення реального зростання ВВП у першому кварталі приблизно на 0,5 відсоткових пункти", - написав Занді в дослідницькому звіті. Занді заявив, що його оцінка може погіршитися, якщо адміністрація не зможе продовжувати проводити порядок впливу "шатдауну", або якщо адміністрація не зможе видати відшкодування податків.

 

Нагадаємо, 8 січня віце-президент США Майк Пенс заявив, що юристи Білого дому розглядають законність введення надзвичайного стану в країні через "шатдаун".  За його словами,Трамп ще не вирішив, чи варто оголошувати надзвичайний стан через його вимогу щодо фінансування на будівництво стіни на кордоні з Мексикою.

 

Як повідомлялося, 5 січня лідери демократів, які мають більшість у Палаті представників, та урядовці адміністрації США не змогли домовитися про відновлення роботи уряду США у повному обсязі.

 

3 січня Палата представників Конгресу США схвалила законопроекти щодо фінансування низки американських державних органів федерального рівня, чия робота була частково призупинена.

 

Нагадаємо, 21 грудня Конгрес США не зміг досягнути згоди щодо окремих пунктів держбюджету та відвернути  "шатдаун". З 22 грудня велика кількість держустанов закрита, а їхні працівники відправлені у відпустку за власний рахунок.

 

23 листопада Білий дім дав дозвіл американським військам використовувати летальну зброю для захисту патрулів на кордоні з Мексикою.

 

Раніше окружний суддя в Сан-Франциско Джон Тігар тимчасово заблокував указ Трампа, який обмежує надання політичного притулку нелегальним мігрантам. 

 

Також повідомлялося, що операція проти мігрантів з Центральної Америки може обійтися США в 200 млн доларів.  До кінця 2018 року операція Трампа щодо розміщення на кордоні з Мексикою солдатів, включаючи вміст сил Національної гвардії, які дислоковані там ще з квітня, може обійтися більш ніж в 200 млн доларів.

схожі новини