Новини 17:38

Ердоган пригрозив штурмом міста у Сирії, якщо США не виведуть курдські сили

Президент Туреечини звинувачує Вашнгтон у сповільненні обіцянки очистити Манбідж від бійців YPG.

Турецькі сили увійдуть до сирійського міста Манбідж, якщо Сполучені Штати Америки не виведуть курдських бійців YPG, та будуть атакувати райони, контрольовані курдами далі на схід. Про це заявив турецький президент Реджеп Таїп Ердоган, передає агентство Reuters.

 

Зокрема, Ердоган звинувачує Вашнгтон у сповільненні обіцянки очистити північно-східне сирійське місто Манбідж від бійців YPG.

 

"Манбідж - це місце, де живуть араби, але вони поступилися територією терористичній організації", - заявив Ердоган у Стамбулі. "Тепер ми кажемо, що ви повинні очистити, видалити їх, або ж ми будемо входити у Манбідж. Я дуже чітко кажу", - додав він.

 

Крім того, турецький лідер сказав, що Анкара також має намір "привести мир та безпеку" до районів, розташованих на схід від Євфрату,

 

Нагадаємо, 12 грудня Ердоган повідомив, що протягом "кількох наступних днів" почнеться нова турецька військова операція на схід від Євфрату проти підрозділів сирійських курдів.  За його словами, ціллю підрозділів ЗС Туреччини будуть "не американські солдати, а члени терористичної організації", мета операції – звільнити вказану територію від терористів.

 

Згодом речник Пентагона Шон Робертсон заявив, що будь-які односторонні військові дії Туреччини на півночі Сирії будуть "неприйнятними".

 

Як повідомлялося, міністр оборони США Джеймс Меттіс заявив, що Пентагон вирішив розмістити спостережні пости на кордоні Сирії і Туреччини. За його словами, такий крок дозволить уникнути посилення напруги між Анкарою і курдськими воєнізованими формуваннями.