Новини 16:31

Суд наклав арешт на мобільні телефони підозрюваних у справі Ощадбанку

НАБУ просило суд заарештувати телефони, оскільки підозрювані могли використовувати їх для зв'язку.

Солом'янський районний суд Києва наклав арешт на мобільні телефони двох осіб, яких підозрюють у причетності до розкрадання 20 мільйонів доларів кредиту "Ощадбанку". Відповідне рішення ухвалив слідчий суддя Вадим Сенін.

 

Як зазначається, детективи Національного антикорупційного бюро України в ході обшуків у Кропивницькому вилучили у підозрюваного мобільний телефон Samsung, ще одного фігуранта справи – Iphone 7 і Iphone 8.

 

Так, НАБУ просило суд заарештувати зазначені мобільні телефони, оскільки підозрювані могли використовувати їх для зв'язку. Своєю чергою, суддя задовольнив клопотання.

 

Нагадаємо, досудовим слідством встановлено, що протягом вересня 2013 – січня 2014 років бенефіціарні власники групи "Креатив", діючи за попередньою змовою з службовими особами ПрАТ "Креатив", службовими особами АТ "Ощадбанк", ТОВ "ЗМЖ", працівниками ПАТ "Креатив Груп" і ТОВ "Кредитне Брокерське Агентство", заволоділи грошовими коштами, отриманими ПрАТ "Креатив" в АТ «Ощадбанк» за договором кредитної лінії в сумі 20 млн. дол. США, що на момент вчинення злочину складало 160 млн. грн.

 

24 жовтня керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький скерував до генерального прокурора Юрія Луценка подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата України Станіслава Березкіна.

 

25 жовтня Солом'янський райсуд міста Києва обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою заступнику голови правління "Ощадбанку" Ірині Земцовій, яку підозрюють у причетності до заволодіння 20 мільйонами доларів США. Однак 26 жовтня заступник голови правління Ощадбанку Ірина Земцова внесла сім мільйонів гривень застави і вийшла на свободу.

 

Солом'янський райсуд Києва обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою чотирьом посадовцям, підозрюваним у кримінальному провадженні щодо розкрадання 20 мільйонів доларів АТ "Ощадбанк". 

 

26 жовтня Солом'янський районний суд Києва взяв під варту Максима Березкіна, сина нардепа з групи "Воля Народу" Станіслава Березкіна, якого детективи Національного антикорупційного бюро підозрюють у причетності до заволодіння 20 мільйонами доларів АТ "Ощадбанк".

 

7 листопада генеральний прокурор України Юрій Луценко вніс до Верховної Ради подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, на затримання та обрання запобіжного заходу щодо народного депутата Станіслава Березкіна.