Новини 13:53

Турчинов пригрозив організаторам псевдовиборів в "Л/ДНР" кримінальною відповідальністю

Секретар РНБО заявив, що організатори "виборів" будуть неминуче притягнуті до кримінальної відповідальності.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов попередив про кримінальну відповідальність за організацію та проведення псевдовиборів на окупованих територіях Донецької і Луганської області, які заплановані на 11 листопада. Про це повідомляє прес-служба РНБО.

 

За його словами, проведення так званих "виборів" в ОРДЛО засуджується всіма провідними країнами світу, "є грубим порушенням та повною дискредитацією Мінських угод, а також спробою російського агресора посилити свій контроль над окупованою територією".

 

"Правоохоронні органи України виявлять усіх організаторів та учасників цих псевдовиборів, і вони будуть неминуче притягнуті до кримінальної відповідальності", - зауважив він.

 

Зокрема, Турчинов також нагадав, що, згідно з законодавством України, участь у організації та проведенні фейкових виборів в так званих "ДНР" і "ЛНР" підпадає під дію таких статей ККУ:

 

  • стаття 109 (Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади (передбачає позбавлення волі на строк до 10 років із конфіскацією майна);

 

  • стаття 110 (Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України (передбачає позбавлення волі на строк до 15 років або довічно із конфіскацією майна);

 

  • стаття 110-2 (Фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України;

 

  • стаття 111 (Державна зрада);

 

  • стаття 114-1 (Перешкоджання законній діяльності Збройних сил України та інших військових формувань).

 

Водночас він додав, що, крім зазначених статей, організатори псевдовиборів та ті, хто беруть у них участь, можуть також бути притягнуті до кримінальної відповідальності за іншими статтями, які передбачають тривалі терміни позбавлення волі та конфіскацію майна. Це, зокрема, статті 158, 159-1, 161, 170, 255, 256, 258-3, 258-5, 260, 293, 295, 332-1, 338, 340, 341, 353, 436, 436-1 ККУ.

 

"Хочу запевнити всіх, хто причетний до проведення цих злочинних заходів, про безпідставність сподівань уникнути відповідальності за свої дії та попереджаю, що у вас є лише один шанс - вчасно зупинитися від участі у злочині", - наголосив він.

 

Як повідомлялося, 6 листопада Росія офіційно повідомила, що визнає результати так званих "виборів", які призначені на 11 листопада в о купованих районах Донецької та Луганської областей. 

 

Нагадаємо, бойовики призначили так звані "вибори" у "ДНР" і "ЛНР" на 11 листопада. 

схожі новини

Новини RedTram

Loading...