Новини 17:56

Клімкін назвав основні теми майбутніх переговорів з главою МЗС Угорщини

За словами глави МЗС, "закарпатське питання" активно використовує в своїй пропаганді Росія.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив, що 24 жовтня у Варшаві планує обговорити з главою МЗС Угорщини  Петером Сіярто консульські консультації між країнами, а також фінансування Будапештом проектів у Закарпатській області. Про це він заявив у вівторок, 23 жовтня, під час прес-конференції у Варшаві.

 

"Ми зустрічалися з паном Сіярто кілька днів тому і детально обговорили мою зустріч з представниками угорської громади на Закарпатті. Ми почали обговорювати порядок денний комплексних консульських консультацій, завтра маємо це завершити. Це дуже важливе в контексті скандалу із консульством в Берегові", – наголосив Клімкін.

 

За його словами, "закарпатське питання" активно використовує в своїй пропаганді Росія, а російські спецслужби організували у регіоні кілька провокацій, у тому числі – з території Придністров’я та Польщі.

 

"Є кілька питань які Росія активно використовує у своїй пропаганді, наприклад, поява плакатів на Закарпатті, у яких говорилося про угорський сепаратизм. Я завжди кажу, що ми маємо працювати з угорською громадою. Ми не маємо показувати пальцем або цькувати угорців, тому що вони є частиною України. І ми маємо допомогти їм працювати проти шаленої російської пропаганди", – додав глава МЗС.

 

Нагадаємо, 19 вересня ЗМІ повідомили, що у консульстві Угорщини в Береговому Закарпатської області громадянам України видають угорські паспорти під присягою. 

 

4 жовтня Україна повідомила послу Угорщини в Україні Ерно Кешкеню, що оголосила угорського консула Дьорда Ваша в Береговому персоною нон-грата.

 

Своєю чергою Сійярто заявив, що Угорщина висилає українського консула. Зокрема, він викликав українського посла  у Будапешті і повідомив, що у консула є 72 години, щоб залишити Угорщину в якості пропорційної відповіді.

 

15 жовтня міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що Київ і Будапешт проведуть комплексні консульські консультації після скандалу навколо видачі угорських паспортів в Береговому.

схожі новини