Новини 07:48

Речник УПЦ КП повідомив, коли українська церква розраховує отримати Томос

Для отримання Томосу в Україні потрібно виконати "домашню роботу".

Наприкінці листопада відбудеться наступне засідання синоду Константинопольського патріархату, і на ньому Україна може отримати Томос у разі виконання "домашньої роботи". Про це розповів речник УПЦ Київського патріархату Євстратій Зоря в ефірі телеканалу 1+1.

 

"Ми хочемо зробити усе якомога швидше, щоб не відкладати це в довгий час, адже Томос має бути прийнятий на синодальному засіданні у другій половині листопада. Трошки більше, ніж за місяць. І за цей місяць ми тут, в Україні, маємо проробити нашу "домашню роботу" для того, щоб прийти до Константипольського патріархату з виконаним нами завданням, і отримати цей документ, як нашої всеправославної зрілості", - сказав він.

 

Як повідомлялося, 11 жовтня Синод Вселенського Патріархату підтримав продовження надання автокефалії України.

 

Патріарх Філарет повідомив, що найближчим часом скличе Об'єднавчий Собор, за результатами якого Вселенський Патріарх прийме рішення про надання Томосу про автокефалію.

 

11 жовтня Синод Вселенського патріархату зняв анафему з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія, а також – визнав незаконною анексію Київської Митрополії Російською Церквою в 1686 році.

 

Нагадаємо, 9 жовтня у Стамбулі розпочалося засідання Синоду Константинопольського патріархату.

 

Як повідомлялося, 31 серпня Константинопольський патріархат Варфоломій повідомив главі Російської православної церкви патріарху Кирилу про рішення щодо автокефалії в Україні, яке наразі імплементується.

 

Додамо, що 17 квітня Порошенко повідомив, що написав офіційне звернення до Вселенського патріарха щодо надання автокефалії Православній Церкві в Україні. 19 квітня Верховна Рада підтримала за основу та в цілому проект постанови "Про підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні". За відповідні рішення проголосували 268 депутатів.

 

Новини RedTram

Loading...