Новини 21:34

Порошенко повідомив, що група єпископів УПЦ МП підтримала звернення про надання автокефалії

За словами президента, вони витримали "тиск, шантаж, погрози і залякування".

Президент України Петро Порошенко повідомив, що група єпископів Української православної церкви Московського патріархату підтримала звернення до Вселенського Патріарха з проханням надати автокефалію. Про це в четвер, 11 жовтня, повідомляє прес-служба президента.

 

"Звернення до Вселенського Патріарха з проханням надати автокефалію підтримала і група єпископів УПЦ Московського Патріархату. Вони витримали тиск, шантаж, погрози і залякування, але звернулись зі своїми підписами до Вселенського Патріарха. І це варто визнання", – наголосив президент.

 

Читайте також: "Розвіяло шовіністичні фантазії Москви". Порошенко відреагував на рішення Синоду щодо Томосу

 

Як повідомлялося, 11 жовтня Синод Вселенського Патріархату підтримав продовження надання автокефалії України. 

 

Патріарх Філарет повідомив, що найближчим часом скличе Об'єднавчий Собор, за результатами якого Вселенський Патріарх прийме рішення про надання Томосу про автокефалію. 

 

11 жовтня Синод Вселенського патріархату зняв анафему з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія, а також – визнав незаконною анексію Київської Митрополії Російською Церквою в 1686 році. 

 

Нагадаємо, 9 жовтня у Стамбулі розпочалося засідання Синоду Константинопольського патріархату.

 

Як повідомлялося, 31 серпня Константинопольський патріархат Варфоломій повідомив главі Російської православної церкви патріарху Кирилу про рішення щодо автокефалії в Україні, яке наразі імплементується. 

 

Додамо, що 17 квітня Порошенко повідомив, що написав офіційне звернення до Вселенського патріарха щодо надання автокефалії Православній Церкві в Україні. 19 квітня Верховна Рада підтримала за основу та в цілому проект постанови "Про підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні". За відповідні рішення проголосували 268 депутатів.

 

схожі новини

Новини RedTram

Loading...