Новини 2018-10-04 20:44

Демонтаж меморіалу для проведення слідчого експерименту у "справах Майдану" досі не відбувся — Закревська

Закревська додала, що в жовтні заплановано розпочати реконструкцію Інститутської, через що можливість провести зазначені слідчі дії буде втрачено назавжди.

Демонтаж тимчасових меморіальних споруд з "розстрільного п'ятачка" перед сходами до банку "Аркада" на алеї Героїв Небесної Сотні досі не відбувся, попри дозволи, надані родинами загиблих. Про це повідомила адвокат Євгенія Закревська у Facebook у четвер, 4 жовтня.

 

За її словами,  слідчий експеримент має бути проведений для встановлення траекторій пострілів.

 

"Для цього родини загиблих безпосередньо надавали дозвіл на тимчасовий демонтаж і перенесення меморіалу, щоб відтворити повністю обстановку ранку 20.02.2014 р. І встановити максимально точно звідки і можливо - хто конкретно стріляв по протестувальниках. Ще в липні надали. Черговий раз. За літо мали все зробити. Але ДОСІ демонтаж не відбувся. Через незрозумілі нам причини", - написала вона.

 

Закревська додала, що в жовтні заплановано розпочати реконструкцію Інститутської.

 

"Тобто можливість провести зазначені слідчі дії буде втрачено назавжди", - наголосила адвокат.
 

 

Нагадаємо, 2 серпня генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив, що слідство в справах розстрілу активістів на Майдані у лютому 2014 року фактично завершене. 

 

Від 17 липня Генеральна прокуратура України розпочинає слідчий експеримент у центрі Києва в рамках розслідування справи про розстріли протестувальників у 2014 році, через що Стелу Небесної Сотні тимчасово заберуть з Майдану. ГПУ також повідомила, що планує за місяць завершити слідчий експеримент у рамках розслідування справи про розстріли активістів у 2014 році.

 

 

схожі новини