Новини 19:43

РПЦ вирішила припинити роботу в структурах під головуванням Константинопольського патріархату

Відповідне рішення є відповіддю на призначення Вселенським патріархатом екзархів (повірених) у Київ.

Синод Російської православної церкви вирішив зупинити участь у всіх заходах та структурах, у яких головує Константинопольський патріархат. Про це йдеться в заяві Синоду, який відбувся в Москві в п'ятницю, 14 вересня.

 

Як зазначається, це рішення є відповіддю на призначення Вселенським патріархатом екзархів (повірених) у Київ для підготовки в  наданні автокефалії Українській православній церкві.

 

У РПЦ заявили, що зупиняють участь в єпископських асамблеях, богословських діалогах, комісіях та інших структурах під головуванням Константинопольського патріархату.

 

"В критичній ситуації, коли константинопольська сторона практично відмовилася вирішувати питання шляхом діалогу, Московський патріархат вимушений призупинити молитовне поминання Константинопольського патріарха Варфоломія під час богослужінь і з глибоким жалем призупинити спільне служіння з ієрархами Константинопольського патріархату", – йдеться в повідомленні.

 

Так, це означає, що патріарх РПЦ Кирило більше не згадуватиме Варфоломія за богослужінням, а представники РПЦ та Константинопольського патріархату не зможуть більше працювати у спільних комісіях та проводити разом богослужіння. Водночас парафіяни обидвох патріархатів можуть відвідувати церкви одне одного.

 

Як повідомлялося, Вселенський патріархат призначив своїх екзархів (представників), які представлятимуть Константинополь у Києві - архієпископа Даніеля Памфілона зі США та єпископа Іларіона з Едмонтону з Канади.

 

Також стало відомо, що на Архієрейському соборі Константинопольської церкви у  Стамбулі було ухвалено рішення про те, що Константинопольський патріархат має право надавати автокефалію церкві без будь-яких узгоджень.

 

Нагадаємо, 31 серпня Константинопольський патріархат Варфоломій повідомив главі Російської православної церкви патріарху Кирилу про рішення щодо автокефалії в Україні, яке наразі імплементується. 

 

Додамо, що 17 квітня Порошенко повідомив, що написав офіційне звернення до Вселенського патріарха щодо надання автокефалії Православній Церкві в Україні. 19 квітня Верховна Рада підтримала за основу та в цілому проект постанови "Про підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні". За відповідні рішення проголосували 268 депутатів.