Новини 08:38

NYT: Екс-шпигун Скріпаль співпрацював із розвідками низки країн Європи

За даними ЗМІ, перебуваючи в Британії, Скріпаль їздив до Іспанії, де його раніше завербували іспанські спецслужби.

Колишній російський шпигун Сєргєя Скріпаль, якого отруїли нервово-паралітичної речовиною "Новичок" у Солсбері, співпрацював з розвідками Іспанії, Чехії та Естонії. Про це повідомляє видання The New York Times із посиланням на високопоставленого іспанського офіційного представника та автора публікацій про роботу іспанської розвідки, Фернандо Руеда.

 

Як зазначається, перебуваючи у Великій Британії, Скріпаль їздив до Іспанії, де його раніше завербували іспанські спецслужби. За даними видання, він мав там зустрічі зі працівниками розвідки Іспанії. Однак подробиці цих зустрічей були засекречені.

 

Крім того, за інформацією газети, у 2012 році Скріпаль відвідав Чехію, а в 2016 році – Таллінн (столиця Естонії), де "можливо, надав інформацію" місцевим розвідникам, яка сприяла висилці оперативних працівників російської розвідки, які працювали під прикриттям

 

Згідно з повідомленням, усі поїздки санкціонувала британська служба розвідки Мі-6.

 

Як повідомлялося, 5 вересня у Британії прокурори повідомили, що вважають причетними до отруєння Скріпаля та його дочки Юлії двох громадян Росії, а саме – Алєксандра Пєтрова та Руслана Боширова.  Так, слідство вважає, що підозрювані могли в'їхати на територію Британії не під справжніми іменами. Британська поліція показала маршрут підозрюваних росіян з камер спостереження, а Лондон видав європейський ордер на їх арешт.

 

Згодом прем'єр-міністр Британії Тереза Мей заявила, що росіяни  Алєксандр Пєтров та Руслан Боширов, яких британські прокурори вважають причетними до отруєння Скріпалів , є офіцерами ГРУ РФ. За її словами,  близько 250 детективів дослідили 11 000 годин відеоматеріалів з камер спостереження, щоб виявити нападників.

 

Нагадаємо, 18 травня  колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля, якого отруїли у британському місті Солсбері, виписали з лікарні. 9 квітня виписали з лікарні його дочку Юлію Скріпаль.

 

5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Разом з ним була його донька. Відомо, що Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. Голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії.

схожі новини