Новини 17:56

Приватний табір, де отруїлись діти, вирішили закрити

Табір "Славутич" зможе прийняти нову зміну дітей тільки після того, як пройде повторну перевірку.

Київська обласна адміністрація достроково закриває дитячий приватний табір "Славутич", де 2 липня зареєстрували харчове отруєння 12 дітей. Про це заявив голова КОДА Олександр Горган, повідомляє "Українська правда".

 

"Сьогодні відбулося засідання комісії з надзвичайних ситуацій, де заслуховували інформацію щодо табору. За її результатами ми прийняли рішення достроково закрити зміну, бо там виявлено низку системних посадових порушень і зловживань", - зауважив він.

 

За його словами, зміна закривається з 11 липня.

 

"11 липня усі діти мають роз'їхатися. Зміна закривається", - відзначив Горган.

 

Зокрема, очільник ОДА відзначив, що табів зможе прийняти нову зміну дітей тільки після того, як пройде повторну перевірку.

 

"Ми зміну закриваємо. І не даємо заїзд до того, часу, поки не буде проведено повторне лабораторне дослідження і не будуть отримані результати, які дозволять визнати заклад придатним для прийому дітей", - підкреслив він.

 

Відзначається, що серед порушень, які озвучували на комісії, Горган назвав те, що в харчоблоці табору виявили бактерії групи кишкової палички, патогеннний стафілокок та патогенну флору. 

 

"Це було знайдене на посуді, на кранах, на раковинах. Ми маємо всі підстави вважати, що наявність цієї флори спричинила масове отруєння", - сказав він.

 

Також повідомляється, що до хворих дітей не пускали медиків.

 

"1 числа діти були отруєні і 3 числа – через дві доби – по-перше, дітей певну частину часу взагалі не лікували, на них просто не звертали уваги, і дитинка, яка зараз дуже хвора, вона була у хворобливо-сонливому стані, вона весь час втрачала вагу і скочувалась до важкого стану. Потім цих дітей невірно лікували – убили навіть їх природну флору, а не тільки патогенну, що ще може мати дуже складні наслідки у майбутньому", - додав Горган.

 

"Потім був момент, коли мати телефонувала уже всім, кому могла, і навіть викликала екстрену медичну допомогу, а екстрена меддопомога відмовила в приїзді. Тільки через те, що зателефонував головлікарю заступник прокурора району, то прислали карету екстреної допомоги, і її 2 липня не допустили на територію закладу і дітей не показали", - наголосив голова КОДА.

 

Нагадаємо, 4 липня Уповноважений Верховоної Ради (ВР) України з прав людини Людмила Денісова відкрила провадження за фактом масового отруєння дітей у дитячому оздоровчому центрі "Славутич"

 

Раніше стало відомо, що 226 дітям закладу на підвечірок видали йогурти з лактулозою місцевого виробника, термін споживання яких спливав наступного дня, 1 липня. Також у  ході епідрозслідування було встановлено, що тренери вилучили  у 26 вихованців йогурти та зберігали їх без дотримання відповідного температурного режиму у власних кімнатах і повернули дітям для споживання через добу.

 

Так, у приватному дитячому таборі "Славутич" Переяслав-Хмельницького району отруїлися 12 дітей, одна дитина в комі.  Так, ввечері 2 липня до Переяслав-Хмельницької центральної районної лікарні була екстрено доправлена дитина 8 років з розладом травлення, організм дівчинки був вкрай зневоднений і вона впала в кому та госпіталізована в реанімацію. Її стан кваліфікується, як тяжкий.  Зокрема,  Держпродспоживслужба взяла проби їжі, якою харчують дітей в таборі. 

 

Згодом прокуратура Київської області відкрила кримінальне провадження за фактом отруєння 12 дітей у приватному таборі "Славутич" у Київській області.  Зазначається, що за даним фактом внесено відомості ЕГРДР по 1 ч. ст. 325 (порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційних захворювань та масових отруєнь) КК України.

 

3 липня представники приватного табору "Славутич" у Переяслав-Хмельницькому районі заявили, що діти не могли отруїтися у їхній їдальні

 

схожі новини

Новини RedTram

Loading...