Новини 18:17

Український гелікоптер «Надія» вперше здійснив політ

Запуск відбувся у Запоріжжі.

У понеділок 16 квітня, в Запоріжжі на майданчику підприємства "Мотор Січ" відбувся запуск першого гелікоптера українського виробництва.

 

Повідомляється, що легковий багатоцільовий гвинтокрил МСБ-2 - "Надія" - це модернізована версія Мі-2.

 

 

"Паливний бак перенесений з салону — це міжнародні вимоги. Пасажирські сидіння  більш зручні, збільшена дальність польоту, є мрія встановити автопілот. Сьогодняшній політ довів, що у цієї машини є життя", - зазначив льотчик-випробувач Андрій Федоров.

 

Відомо, що гвинтокрил на 70% побудований з композитного матеріалу, що робить його більш легким.

 

Максимальна висота, на якій гелікоптер може здійснювати польоти, становить 5 тисяч кілометрів, дальність польоту - 720 кілометрів. 

 

 

Зазначається, що "Надiя" призначена для патрулювання доріг, моніторингу трубопроводів і газопроводів, для використання підрозділами Державної служби з надзвичайних ситуацій, санавіації, Держприкордонслужби і для інших оборонних цілей.

 

 

Під час запуску був присутній генеральний авіаконструктор АТ "Мотор Січ" В’ячеслав Богуслаєв.

 

"Ми йшли до цього 10 років. І сьогодні  здійснимо перший політ. Сертифікація триватиме цілий рік. Ми подали заявку у дві організації: національний сертифікаційний центр авіаційної адміністрації України  і міжнародний сертифікаційний комітет", - прокоментував Богуслаєв.

 

Він також зазначив, що нещодавно запорізьке підприємство "Мотор Січ" отримало сертифікат на право експлуатації вертодрому, який сьогодні був переданий підприємству.

 

Випуск гвинтокрилів підприємство планує розпочати вже у цьому році. 

 

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Запоріжжі  на аеродромі "Мокра" підприємство "Мотор Січ"  презентувало перший український гелікоптер "Надія".

схожі новини

Новини RedTram

Loading...