Новини 17:55

Росія та Сирія не допустили ОЗХЗ до місця хіматаки в сирійській Думі

Планувалося, що інспектори організації відправляться в Думу в понеділок, 16 квітня.

Інспекторів Організації  із заборони хімічної зброї не допускають в сирійське місто Дума, де, ймовірно, урядові сили раніше здійснили хімічну атаку.

 

Повідомляється, що інспектори ОЗХЗ прибули до Дамаску в суботу, 14 квітня, і планували відправитися в Думу у понеділок. Проте британська делегація в ОЗХЗ заявила,  що Росія та Сирія не надали інспекторам доступ до Думи.

 

Зокрема, посол Британії при ОЗХЗ Пітер Уілсон на прес-конференції в Гаазі заявив, що ООН виступила за направлення інспекторів, але вони не змогли дістатися до Думи, тому що Сирія та Росія не змогли гарантувати їх безпеку.

 

"Необмежений доступ є важливим. Росія та Сирія повинні співпрацювати", - сказав Уілсон.

 

Як повідомлялося, Організація із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) заявила про початок спеціального засідання щодо хімічної атаки в сирійському місті Дума.

 

Нагадаємо, 12 квітня Організація по забороні хімічної зброї направила місію до Сирії в зв'язку з хімічною атакою в місті Дума (Східна Гута). Про це повідомляє прес-служба організації. Зазначається, що місія прибуде в країну 14 квітня, наразі фахівці організації вже приїхали в Ліван.

 

Раніше генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Йенс Столтенберг закликав режим Башара Асада та його союзників забезпечити доступ міжнародним спостерігачам до місця хімічної атаки в сирійському місті Дума. 

 

12 квітня президент Франції Еммануель Макрон заявив, що Париж  має докази того, що режим Башара Асада використовував хімічну зброю у сирійському місті Дума в Східній Гуті проти цивільного населення.

 

Як повідомлялося, у ніч на 8 квітня на лікарню сирійського міста Дума, яке розташоване у районі Східної Гути, впала так звана "хлорна бомба", від якої щонайменше 1000 цивільних постраждали від задухи та 150 загинули. Зокрема, відповідальність за хімічні напади приписують режиму Асада та його прибічниками, а саме Росії та Ірану.

 

 

 

 

схожі новини

Новини RedTram

Loading...