Новини 22:41

Окупанти "депортували" з Криму понад 20 українців, встановлено місце їх перебування

За словами Мартиновського, усі особи працювали на реконструкції дитячого садочку "Якір".

У окупованому Криму у вівторок, 13 лютого, так званий Євпаторійський міський суд ухвалив рішення "депортувати" 23 українців через "незаконне здійснення іноземними громадянами трудової діяльності". Про повідомив адвокат та експерт Регіонального центру прав людини Роман Мартиновський, передає Громадське радіо.

 

Зазначається, що на даний момент місця перебування та особи усіх українців уже встановлені.

 

"На сьогоднішній день ми вже володіємо інформацією стосовно всіх цих 23 осіб. Вони нами ідентифіковані. Ми маємо рішення Євпаторійського суду майже по всіх цих особах", – повідомив Мартиновський.

 

За його словами, зазначені особи працювали на реконструкції дитячого садочку "Якір".

 

"Можна сказати, що, мабуть, була така масова акція, коли всіх їх було затримано. Там буквально з різницею 5-10 хвилин було складено протоколи. І з такою ж різницею у 10 хвилин відбувалися судові розгляди", – заявив правозахисник. 

 

Він також зазначив, що жодна з цих українців не був забезпечений правовою допомогою. Зокрема, у судових рішеннях відсутнє посилання на те, що когось із них представляв адвокат. Мартиновський відзначив, що всіх громадян України звинуватили в тому, що вони "порушили правила працевлаштування на території Російської Федерації". Він також уточнив, що вони не є жителями Криму.

 

"Це жителі материкової частини України. З погляду українського законодавства, вони перебували на цій території абсолютно на законних підставах. Жодних підстав з погляду міжнародного права для видворення цих людей з території Криму у Російської Федерації не було", – наголосив адвокат.

 

Він також додав, що одразу після "судового рішення" цих осіб вивезли з Криму та помістили у центри тимчасового утримання іноземних громадян, які розташовані на території РФ.

 

"Один з цих центрів знаходиться в селі Новоукраїнське Краснодарського краю. Другий центр – у Ростовській області, в місті Новочеркаськ. Наразі ми маємо точну інформацію про те, що всі ці особи перебувають саме у цих двох центрах. І ми отримали цю інформацію безпосередньо від адміністрації центрів", – повідомив він.

 

Як повідомлялось, 11 лютого в окупованому Криму Федеральна служба безпеки РФ затримала українця Костянтина Давиденка. 12 лютого Лефортовський суд Москви арештував його до 11 квітня. 

схожі новини

Новини RedTram

Loading...