Новини 11:26

"Далекі від достойних". Македонія розкритикувала пропозиції посередника ООН щодо назви країни

Водночас посередник ООН висловив оптимізм у справі врегулюванні суперечки щодо назви Македонії, заявивши, що справа рухається у правильному напрямку.

У Македонії висловили незадоволення пропозиціями представника ООН щодо назви країни та вважають їх "далекими від достойних". Про це заявив представник Македонії в переговорах з Грецією щодо назви країни Васко Наумовський, передає македонська агенція Meta.

 

"У нашої країни є назва, і ця назва – Республіка Македонія, ця назва дана їй на основі нашої ідентичності. І сьогодні, у 2018 році, ніхто не стане заперечувати існування македонського народу і македонської мови. Посередник представив сьогодні певні ідеї, які далекі від достойних, однак вони будуть представлені керівництву країни, яке прийме рішення у цій справі" — сказав Наумовський.

 

Водночас посередник ООН Меттью Німец висловив оптимізм у справі врегулюванні суперечки щодо назви Македонії, заявивши, що справа рухається у правильному напрямку.

 

Натомість Наумовський заявив, що налаштований не надто оптимістично.

 

"Оптимізм завжди корисний, але для оптимізму мають бути підстави. Однак пам’ятаючи про те, що ми чули від представника Греції в рамках цих переговорів, ми не маємо підстав бути надто оптимістичними" - сказав представник Македонії.

 

Нагадаємо, напередодні Греція і Македонія за посередництва ООН відновили переговори заради врегулювання суперечки щодо назви Македонії.

 

Зазначимо, Греція вважає, що Македонія "вкрала" назву в одної з північних грецьких провінцій, і через це блокує діалог щодо вступу країни до НАТО і ЄС.

 

Суперечка триває з 1991 року — часу здобуття незалежності Македонією, яка до 1991 року носила назву Соціалістична республіка Македонія, що не викликало спротиву з боку Греції. Після 1991 року Греція вважає, що назва держави є узурпацією назви її історичної провінції.

 

Додамо, напередодні президент Македонії Георге Іванов заявив, що накладе вето на закон, який зробить албанську мову другою офіційною у країні. 

схожі новини

Новини RedTram

Loading...