Новини 13:36

Трамп повідомив про "останній шанс" для іранської ядерної угоди. Реакція Євросоюзу та Ірану

У Міністерстві закордонних справ Ірану заявили, що рішення США "перетнуло червону лінію".

Президент США Дональд Трамп заявив, що призупинення санкцій проти Ірану в рамках ядерної угоди є "останнім шансом" для Євросоюзу виправити її недоліки. Про це 12 січня повідомила прес-служба Білого дому.

 

"Сьогодні я відмовляюся від застосування певних ядерних санкцій, але тільки для того, щоб домогтися від наших європейських союзників згоди на виправлення жахливих недоліків ядерної угоди з Іраном. Це останній шанс", - наголосив Трамп.

 

Він підкреслив, що Вашингтон більше не буде відмовлятися від запровадження обмежень проти Ірану і вийде з угоди, якщо ЄС не погодиться на їхні умови.

 

"Ті, хто з якоїсь причини вирішить не працювати з нами, стануть на бік ядерних амбіцій іранського режиму і проти народу Ірану та інших мирних народів світу", - заявив президент США.

 

Водночас у Європейському союзі повідомили, що взяли до відома слова Трампа.

 

"ЄС взяв до уваги сьогоднішню заяву президента Сполучених Штатів Дональда Трампа про ядерну угоду з Іраном. Нашим першим кроком буде координація з Є3 (Велика Британія, Німеччина і Франція, які входять в "іранську шістку", - Ред.) та іншими державами-членами ЄС спільної оцінки заяви та її наслідків", - йдеться в повідомленні.

 

Крім того, у Міністерстві закордонних справ Ірану заявили, що рішення США запровадити санкції проти голови іранської судової системи "перетнуло червону лінію".

 

Також Тегеран відкинув можливість будь-яких зміни до ядерної угоди, укладеної 2015 року з провідними країнами.

 

"Ворожі кроки режиму Трампа... перетнули всі червоні лінії поведінки в міжнародній спільноті та є порушенням міжнародного права й обов'язково стикнуться із серйозною реакцією Ісламської Республіки", - йдеться в заяві МЗС країни.

 

Відомство звинуватило Трампа в тому, що він "продовжує вживати ворожі заходи проти іранського народу й повторювати погрози, які багато разів зазнавали невдачі".

 

Як повідомлялося, у жовтні президент США Дональд Трамп заявив про можливість повного виходу Сполучених Штатів із ядерної угоди з Іраном. 

 

Раніше Трамп заявив, що Вашингтон не буде підтверджувати повне дотримання Тегераном умов ядерної угоди, а також розкритикував Іран за продовження роботи над створенням балістичних ракет і звинуватив у підтримці екстремістських груп на Близькому Сході.

 

Згодом міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Заріф заявив, що країна може вийти з ядерної угоди, якщо США відновлять санкції в особливо важливих сферах економіки для країни, серед яких, зокрема, збут нафти і торгівлі літаками. 

 

У 2015 році Іран і світове співтовариство досягли історичної домовленості щодо ядерної програми Тегерана. 16 січня 2016 року, відразу після доповіді МАГАТЕ, який підтвердив виконання Іраном своїх зобов'язань щодо ядерної програми, у Вашингтоні та Брюсселі заявили про скасування режиму санкцій відносно Ірану, пов'язаного з його ядерною програмою.

Новини RedTram

Loading...