Новини 13:14

У МЗС розповіли, у яких країнах Україна не має диппредставників

Зовнішньополітичне відомство відзначило, що процедура призначення послів є тривалою.

У Міністерстві закордонних справ повідомили, що станом на 2018 рік Україна немає послів у 17 державах. Про це йдеться у відповіді МЗС на запит Українських Новин.

 

Зазначається, що з травня 2009 року в України немає посла в Ефіопії, а з серпня 2013 року – посла в Казахстані.

 

"З квітня 2014 року не призначений посол України в Швейцарії, з травня - в Данії і Чорногорії, з червня - на Кубі, а з липня - в Алжирі. З серпня 2015 року залишаються вакантними посади послів в Ірландії та Вірменії", - йдеться в повідомленні.

 

Наголошується, що останній посол України в Росії Володимир Єльченко був звільнений президентом Петром Порошенко в грудні 2015 року.

 

"У минулому році звільнилися посади послів у Греції, Латвії, Перу, Хорватії, Киргизстані, Естонії та Південно-Африканській Республіці", - зазначили в МЗС.

Як повідомляється, дипломатичних представників в іноземних державах призначає і звільняє президент за поданням міністра закордонних справ, а відповідні укази глави держави скріплюються підписами прем'єр-міністра і міністра закордонних справ.

 

При цьому зовнішньополітичне відомство відзначило, що процедура призначення послів є тривалою, оскільки вимагає підбору кандидатури, узгодження главою держави, очікування агремана приймаючої сторони і підготовку указу президента.

 

Напередодні МЗС повідомило, що Україна 15 січня відкриє десять візових центрів за кордоном, які надаватимуть послуги іноземцям з прийому клопотань при оформленні віз для в’їзду в Україну. 

схожі новини

Новини RedTram

Loading...