Новини 21:31

Командувач ВМС відреагував на заяву Путіна про "жалюгідний стан" військової техніки в Криму

За словами Воронченка, на період анексії з восьми бойових кораблів був не на ходу лише великий десантний корабель "Костянтин Ольшанський".

Практично вся техніка, яка лишалась на території окупованого Криму, була відремонтована. Про це заявив командувач військово-морськими силами України Ігор Воронченко в коментарі 112 каналу.

Коментуючи заяви президента РФ Володимир Путіна щодо "жалюгідного стану" техніки, він сказав:

"Це потребує дуже ретельного вивчення, щоб ми не залишились розмінною картою в брудній кремлівській грі".

За словами Воронченка, на період анексії Криму із восьми бойових кораблів був не на ходу лише великий десантний корабель "Костянтин Ольшанський", бо тоді була потреба в ремонті головних двигунів.

Він також додав, що корвет "Луцьк" був на ремонті, "але був практично відремонтований".

"Корвети "Тернопіль", "Придніпров'я", "Хмельницький" на ходу, два тральщика "Черкаси" і "Чернігів" на ходу… Підводний човен на 70% був відремонтований, була потреба в заміні клапанів", - сказав командувач.

Воронченко також уточнив, що в Криму лишилось техніки на 2 батальйони БМП і 2 батальйона БТРів.

"Вони практично були готові, відсотків 15-20 підлягали ремонту", - зазначив він, зазначивши, що з авіації, вся техніка, яка могла піднятися, виконує завдання на материковій частині України.

11 січня президент РФ Владімір Путін заявив, що Росія готова передати Україні військові кораблі і авіатехніку з окупованого Криму.

Нагадаємо, після анексії Криму в 2014 році Росія почала передавати Україні захоплену техніку. Тоді українські військові заявляли, що техніка, яку повертають – "непридатна до використання". Однак після вторгнення на Донбас така передача була припинена. 15 квітня 2014 року тодішній заступник міністра оборони РФ Анатолій Антонов заявив, що Міністерство оборони РФ призупинило передачу Україні озброєння і військової техніки з Криму. На той момент було передано 389 одиниць бронетехніки, зокрема вісім вертольотів і три бойових кораблі. 5 липня 2014 року в МЗС РФ заявили, що припиняють передачу Україні озброєнь і техніки з Криму до «повного припинення українськими силовиками бойових дій».

Наразі в Криму залишилося 17 кораблів, катерів і суден, зокрема й 11 бойових кораблів, серед яких великий десантний корабель «Костянтин Ольшанський», корабель управління «Славутич», протичовнові корвети «Тернопіль» і «Луцьк», морські тральщики «Черкаси» і «Чернігів», великий підводний човен «Запоріжжя», рятувальний буксир «Кременець» та інші.

 

схожі новини

Новини RedTram

Loading...