Новини 15:16

В’ятрович дорікнув міністру МЗС Польщі за «імперські замашки»

За словами очільника Українського інституту національної пам'яті, заява Вітольда Ващиковського є прямим оголошенням персонами нон-ґрата посадовців, причетних до тимчасового призупинення пошуків польських могил на теренах України.

Директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В’ятрович повідомив, що заява очільника МЗС Вітольда Ващиковського щодо введення процедур,спрямованих проти українців, завадить вирішенню історичного польсько-українського конфлікту. Про це історик написав у Facebook.

"Нагадаю про варварів - протягом 2014-2017 років на території Польщі 14 разів було сплюндровано хрести на українських похованнях. Натомість на українській території було 4 випадки плюндрування  польських пам’ятників – усі ті пам’ятники відновлені. На польській території жоден український пам’ятник досі не відновлено. Представники "римської цивілізації" вважають це нормальним", - зауважив В’ятрович.

За його словами, заява глави МЗС Польщі Вітольда Ващиковського  є прямим  оголошенням персонами нон-ґрата посадовців, причетних до тимчасового призупинення пошуків польських могил на теренах України.

"Тобто, таким чином хочуть карати відповідальних осіб України за вимогу до польської сторони дотримуватися українського законодавства. Здається, цього разу Польща хоче піти навіть далі за Росію", - наголосив директор Українського інституту національної пам'яті.

Він додав, що раніше на останній зустрічі із польською стороною , крім нього був міністр культури та керівник департаменту МЗС, тому за нововведеними процедурами їм теж мають заборонити в’їзд в Польщу.

Нагадаємо, 2 листопада Польща оголосила про запуск процедур, які не дозволять особам з  так званими «антипольськими поглядами» в’їхати на територію Польщі.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...