Новини 22:32

Україна збирається виставити на аукціон літак Ан-124 "Руслан", що належить Лівії

Країна не погасила заборгованість за обслуговування.

Україна має намір виставити на міжнародний аукціон важкий транспортний Ан-124 "Руслан", що належить Лівії, в разі непогашення лівійською стороною заборгованості в $1,2 млн за регламентне обслуговування та зберігання літака, переданого лівійцями ДП "Антонов" (Київ) в 2010 році. Про це повідомила юридична фірма "Ільяшев і партнери".

Згідно з повідомленням прес-служби, ДП "Антонов" звернулося до Святошинського районного суду Києва з клопотанням про надання дозволу на примусове виконання прийнятого в травні на користь ДП "Антонов" рішення Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України про стягнення 32 млн грн з виконавчого органу зі спеціальних авіаперевезень Лівії, що виступає правонаступником лівійської державної авіакомпанії Libyan Arab ir Cargo, яка пригнала в літак в Україну на обслуговування.

Читайте також: «Антонов» не збирається передавати Росії право на обслуговування літака «Руслан»

"Лівійський державний орган добровільно рішення арбітражного суду не виконав. ДП "Антонов", захищаючи свої законні права, змушене просити повернути стягнення на літак Ан-124-100 "Руслан", що належить лівійській стороні і перебуває в Києві. У разі непогашення заборгованості, літак буде виставлено державною виконавчою службою на аукціон", - наводиться в прес-релізі коментар старшого партнера ЮФ "Ільяшев і Партнери" Романа Марченка.

Як уточнив Марченко агентству "Інтерфакс-Україна", переданий лівійцями на регламентні роботи і зберігання в Україні транспортник, повинен був бути переданий замовнику в 2012 році, проте той не зміг забрати його в зв'язку з військовими діями в Лівії.

Читайте також: Український "Руслан" доставив на північ Канади авіадвигун для ремонту швейцарського літака

"Через відсутність прогресу в переговорах з лівійською стороною про подальшу долю літака, а також накопиченням заборгованості за його зберігання, в 2016 році ДП "Антонов" звернулося з судовим позовом у МКАС, який прийняв рішення про стягнення $1,2 млн на користь українського підприємства. У разі невиконання судового рішення, літак буде виставлено на міжнародний аукціон. Стартова ціна буде визначена незалежним оцінювачем Мін'юсту", - повідомив він.

Нагадаємо, Україна продала два транспортних Ан-124-100 "Руслан" Лівії на початку 2000-х. Вартість угоди не озвучувалася.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...