Новини 22:17

Євросуд із прав людини відмовився розглядати 12 тис. справ чорнобильців

Перша скарга "чорнобильців" була подана до ЄСПЛ ще у 1999 році. На сьогодні загальна кількість скарг сягнула 29 тисяч.

Європейський суд з прав людини у Страсбурзі заявив, що не опрацьовуватиме надалі понад 12 тис. позовів українських "чорнобильців". Про це повідомляє Deutsche Welle.

"ЄСПЛ ризикує почати функціонувати як частина української системи правосуддя", - ідеться у заяві.

Суть звернення скаржників до ЄСПЛ - відсутність компенсацій від української держави за катастрофу на Чорнобильській атомній електростанції попри те, що українські суди постановляли, що такі компенсації мають бути виплачені. Перша скарга "чорнобильців" була подана до ЄСПЛ ще у 1999 році. На сьогодні загальна кількість скарг сягнула 29 тис.

Читайте також: Рада відновила низку виплат чорнобильцям

У 2009 році під час винесення першого вердикту у справах "чорнобильців" ЄСПЛ звернув увагу на низку вад української системи правосуддя. Наразі Страсбурзькі судді не бачать сенсу повторювати своє рішення.

У четвер, 12 жовтня, судді передали процес Комітету міністрів Ради Європи, щоб той знайшов рішення.

Нагадаємо, в травні президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення зміни до статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Закон встановлює з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника дружинам або чоловікам, які втратили годувальника із числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, віднесеним до 1 категорії.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...