Новини 12:35

СБУ попередила про підготовку масштабної кібератаки

За інформацією спецслужби, цілями зловмисників визначені великі державні та приватні компанії.

Служба безпеки України попередила про підготовку нової хвилі масштабної кібератаки на державні структури та приватні компанії. Про це 12 жовтня повідомила прес-служба СБУ.

За даними спецслужби, цілями зловмисників визначені великі державні та приватні компанії, а  основна мета ‒ порушити штатне функціонування інформаційних систем, що може дестабілізувати ситуацію в країні.

"Фахівці СБ України отримали дані, що атака може бути здійснена з використанням оновлень, у тому числі загальнодоступного прикладного програмного забезпечення. Механізм її реалізації буде подібним до кібератаки, проведеної в червні 2017 року", - йдеться у повідомленні.

Також правоохоронний орган для уникнення несанкціонованого блокування інформаційних систем порадив дотримуватись таких рекомендацій:

  • оновити сигнатури антивірусного ПЗ на серверах і робочих станціях;
  • здійснити резервування інформації, що оброблюється на комп’ютерному обладнанні;
  • забезпечити щоденне оновлення системного програмного забезпечення, у т.ч. OS Windows усіх без винятку версій.

Раніше Служба безпеки України, з огляду на масову атаку вірусу "Petya" 27 червня на українські установи та підприємства, розробила рекомендації щодо захисту від можливої нової кібератаки. 

Нагадаємо, 27 червня в Україні сталася масштабна хакерська атака, внаслідок якої невідомим вірусом уражено українські банки, державні та комерційні підприємства.

Тоді були виведені з ладу, зокрема, комп'ютери Кабінету Міністрів України, Ощадбанку, банку Південний, ОТП, КредоБанк, Укрзалізниці, Аеропорту "Бориспіль", мережі магазинів "Епіцентр", Нової пошти, ДТЕКу, Укренерго, мережі заправок ТНК, Київводоканалу, "Укрпошти", клініки "Борис", мережі магазинів "Ашан".

За даними СБУ, переважна більшість інфікувань операційних систем відбувалася через відкриття шкідливих додатків (документів Word, PDF-файлів), які були надіслані на електронні адреси багатьох комерційних та державних структур. Кіберполіція та Служба безпеки надали рекомендації щодо захисту від вірусу. Крім того, у низці країн Європи та Азії, а також у Росії теж заявили про втручання хакерів

28 червня у США розпочали розслідування масштабної атаки вірусу-здирника Petya.  29 червня Компанія Microsoft підтвердила інформацію про те, що масові кібератаки проти України спричинила програма для звітності та документообігу M.E.doc. 

5 липня  у МВС заявили про зупинку другого етапу кібератаки Petya.А.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...