Новини 18:05

Детективи НАБУ запідозрили Полякова в незаконному збагаченні

Нардеп отримав у власність активи, законність набуття яких не підтверджена доказами.

Детективи НАБУ перевіряють депутата від фракції "Народний фронт" Максима Полякова за фактами можливого незаконного збагачення, йдеться в рішенні Солом'янського районного суду Києва від 2 серпня.

У клопотанні вказується, що орган досудового розслідування в рамках кримінального провадження досліджує обставини, які можуть свідчити про незаконне збагачення Полякова. Депутат, займаючи особливо відповідальне становище, отримав у власність активи в значному розмірі, законність підстав набуття яких не підтверджене доказами.

Згідно з інформацією НАБУ, затримана помічниця депутата Тетяна Любонько протягом 2013-2017 років отримала від нього низку доручень.

"За період з 24 травня 2016 року по 27 квітня 2017 року (Любонько, – ред.) внесла від свого імені на банківські рахунки сестри народного депутата Максима Полякова грошові кошти, походження яких невідоме: 3,83 мільйона гривень – на рахунок в Діамантбанку (12 операцій з внесення готівки за період з 24.05.2016 за 21.04.2017) і 3,23 мільйона гривень – на рахунок в Укрексімбанку (1 операція з внесення готівкових 27.04.2017)", – повідомляють детективи.

Згідно з даними НАБУ, 10 травня 2016 року сестра Полякова передала доручення депутату на розпорядження майном, придбання майна і представництво на термін до 10 травня 2026 року. За допомогою цієї довіреності 28 квітня 2017 року Любонько придбала квартиру на ім'я сестри Полякова, проте живе у ній сам депутат зі своєю сім'єю.

У антикорупційній прокуратурі заявили про те, що для конфіскації майна підозрюваного Полякова, а також доказів у кримінальному провадженні виникла необхідність накладення арешту на цю квартиру.

Повідомляється, що суддя Олена Букіна повністю задовольнила клопотання прокурора САП і заарештувала нерухомість. Захист Полякова може оскаржити рішення впродовж 5 днів.

Як повідомлялося, Солом'янський районний суд м. Києва розглядає клопотання прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури щодо стягнення з народного депутата Максима Полякова застави у розмірі 304 тисячі гривень у дохід держави у зв'язку з невиконанням ним ухвали суду від 21 липня.

Тоді суд визначив запобіжний захід Полякову у вигляді застави з обов'язком носіння електронного браслета, а також зобов'язав депутата прибувати за вимогою до слідчого, прокурора та до суду, не виїздити за межі Києва та Умані без дозволу слідчого, повідомляти про зміну місця перебування, здати на зберігання всі паспорти. Нардеп заставу вніс, однак виконувати судове рішення в частині носіння електронного браслета публічно відмовився.

Поляков є фігурантом справи щодо незаконного видобутку бурштину. 11 липня Верховна Рада позбавила його недоторканності, але не дозволила його затримання і арешт. 13 липня депутату вручили підозру.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...