Новини 23:20

У Єврокомісії пояснили позицію щодо створення Антикорупційного суду в Україні

У ЄС виступили за відповідальну боротьбу з корупцією.

Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер виступив за термінове створення в Україні компетентного незалежного органу для боротьби з корупцією, інституційну структуру якого має вирішувати уряд України. Про це йдеться у листі радника президента ЄК Річарда Шостака до українського Центру протидії корупції, повідомляє УНІАН.

У відповіді на звернення громадських організацій України, в якому йшлося про занепокоєння щодо можливої зміни курсу ЄС у питанні створення антикорупційних судів, радник Юнкера наголосив, що важливість боротьби з корупцією була в центрі обговорення під час саміту Україна-ЄС, який відбувся 13 липня в Києві.

"Президент Юнкер публічно заявив, що зусилля з викорінення корупції в Україні станом на сьогодні були недостатніми. Він казав кожному з його співрозмовників, що боротьба з корупцією буде ключовим орієнтиром, за яким будуть оцінювати процес реформ в Україні", - йдеться в листі.

Також мова йшла про необхідність створення можливості контролювати обвинувачення за корупційні правопорушення.

"Стосовно цього президент Юнкер зробив акцент на важливості заснувати юридичний орган, який буде відповідальний за боротьбу з корупцією, як на терміновому питанні. Він заявив, що вирішальне значення мають наявність гарантій щодо його незалежності, як функціональної, так і бюджетної. Він наголосив на необхідності прозорості та незалежності процесу становлення цього органу та необхідності відбору спеціалізованих суддів", - деталізував радник президента і додав, що "конкретну інституційну структуру органу має вирішувати Україна".

"Президент Юнкер цінує роль громадських організацій в процесі українських реформ та співпрацю, яка існує між ними та Європейською комісією. Він буде залишатися надійним союзником, відстоюючи важливість боротьби з корупцією в Україні", - наголошується в листі.

Нагадаємо, 13 липня у Києві президент Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер сказав, що Європейський Союз не наполягає на створенні окремого антикорупційного суду в Україні, але вказує на необхідність створення спеціальної антикорупційної палати в рамках української судової системи. Національне антикорупційне бюро України вважає, що заява Юнкера про створення спеціальної антикорупційної палати є наслідком цілеспрямованої дезінформації. У НАБУ також наголосили, що створення однієї антикорупційної палати в межах існуючого суду недостатньо, "адже одна палата не може поєднувати в собі усі три інстанції". Створення спеціалізованого антикорупційного суду є одним із зобов’язань, які Україна взяла на себе перед своїми міжнародними партнерами – Європейським Союзом та Міжнародним валютним фондом. 

схожі новини

Новини RedTram

Loading...