Новини 23:43

Парубій назвав головні особливості законопроекту про реінтеграцію Донбасу

Раніше спікер заявив, що концепція законопроекту обговорюється, а текст документу поки не готовий.

Законопроект про реінтеграцію Донбасу та зміна формату АТО, запропонований секретарем РНБО Олександром Турчиновим, дозволить використовувати всі військові підрозділи без обмеження демократичних процедур. Про це повідомив голова Верховної Ради Андрій Парубій.

«Цей законопроект покликаний створити законодавчу базу, яка б дозволила використовувати всі силові підрозділи без обмеження демократичних процедур, наприклад, проведення виборів. У цьому законопроекті фактично описується компромісний варіант, навколо якого зможуть об'єднатися противники й опоненти воєнного стану, коли немає обмежень демократичних процедур і одночасно законодавчо дозволено і регламентовано використання всіх військових підрозділів », - пояснив Парубій.

Він зазначив, що запропонованою концепцією також передбачено створення єдиного оперативного штабу, який повинен управляти не лише всіма військовими і силовими підрозділами та сектором безпеки, а й місцевими військово-цивільними адміністраціями.

"І, звичайно, визнання окупованих територій окупованими", - додав спікер.

Нагадаємо, раніше Парубій заявив, що концепція законопроекту про реінтеграцію окупованих територій Донбасу наразі обговорюється, текст документу поки не готовий.

Водночас народний депутат від фракції "Блок Петра Порошенка" Олексій Гончаренко повідомив, що президентський законопроект щодо реінтеграції окремих районів Донбасу може бути внесений до парламенту у липні, аби розглянути його на останньому пленарному тижні поточної сесії.

Як повідомлялося, президент Петро Порошенко заявив, що доручив розробити законопроект щодо реінтеграції Донбасу, який передбачатиме низку заходів із повернення окупованих територій України. Він також підкреслив, що ключовою позицією є реінтеграція цих територій. Це сталося після того, як секретар РНБО України Олександр Турчинов висловив думку, що в Україні потрібно завершити антитерористичну операцію і перейти до нового формату захисту країни від гібридної війни з РФ.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...