Новини 16:25

Засідання у справі «тітушки» Крисіна перенесли через неявку адвокатів

Прокурори подали клопотання про зміну Крисіну запобіжного заходу з домашнього арешту на тримання під вартою.

Солом’янський районний суд Києва через неявку адвокатів переніс на 19 липня підготовче засідання у справі Юрія Крисіна, який підозрюється в нападі на автозаправку в травні 2016 року. Про це повідомив кореспондент Тижня із зали суду.

Захисники підозрюваного Крисіна Солодко та Гнатюк на судове засідання не з’явилися. Сам Крисін у залі судових засідань заявив, що адвокати раніше подавали клопотання в суд про перенесення засідання, призначеного на сьогодні, і нібито один із цих адвокатів бере участь в іншому судовому засіданні.

Водночас прокурор Олексій Донських клопотав про залучення державного захисника, оскільки досі невирішеним (від березня) залишається питання про запобіжний захід.

Суддя в такому клопотанні прокурору відмовила і перенесла підготовче засідання на 19 липня на 16:30.

«У даному судовому засіданні розглядається справа щодо хуліганських дій на автозаправці, які були вчинені вже після того, як щодо нього був обраний запобіжний захід у справі нападу на журналіста Веремія і після того, як він був засуджений іншим судом у ще одному кримінальному провадженні. Ми вважаємо, що підготовче судове засідання не проводиться через незрозумілі для нас системні дії щодо порушення розумних термінів проведення підготовчого засідання. Воно, відповідно до КПК, мало бути проведене протягом п’яти днів, обвинувальний акт направлений ще в березні. Незважаючи на це, до теперішнього часу питання не вирішуються. Останні два засідання не з’являються адвокати Крисіна без будь-яких поважних причин», - розповів у коментарі журналістам прокурор Донський.

За його словами, якщо засідання відбудеться 19 липня, то з моменту направлення обвинувального акту пройде чотири місяці.

«Йде системний зрив даного судового процесу з боку сторони захисту, і, на жаль, на нашу думку, до таких же дій вдається і суд», - додав прокурор.

Він зазначив, що прокурори  подали клопотання про зміну запобіжного заходу Крисіну із домашнього арешту на тримання під вартою, оскільки отримали свідчення про його злочинну діяльність під час дії цього заходу.

«Відносно Крисіна був обраний запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. Сьогодні було подане клопотання про зміну запобіжного заходу на тримання під вартою. Ми отримали дані, які свідчать, що він, перебуваючи під домашній арештом, переховувався, схиляв інших учасників злочину до надання неправдивих свідчень, а також продовжував злочинну діяльність. Ідеться про приховування та перевезення боєприпасів та вогнепальної зброї з глушниками. Ми лише зараз дізналися про ці факти», - розповів прокурор.

Нагадаємо, колишній спортсмен, уродженець Донбасу Юрій Крисін є одним з підозрюваних у нападі на журналіста В'ячеслава Веремія під час Євромайдану. 16 жовтня 2014 року підозрюваного у побитті та притягнутого до відповідальності за статею «Хуліганство» Юрія Крисіна суд відпустив з-під арешту. 

12 жовтня 2015 року Голосіївський райсуд Києва заарештував на два місяці Юрія Крисіна в іншій справі - перестрілці біля метро «Житомирська». Він був затриманий за підозрою у вимаганні данини з підприємців на автостанціях біля станції метро «Житомирська», на Центральному вокзалі і автовокзалі. В ході обшуку в його BMW виявили гранати, які експертиза визнала бойовими. Незважаючи на це, Юрій Крисін знову опинився на волі.

5 травня 2016 року Юрій Крисін, незважаючи на перебування під слідством у справі про вбивство журналіста В'ячеслава Веремія, в складі організованої злочинної групи скоїв розбійний напад на автозаправку. На відеозаписі з камер спостереження видно, що  після побиття одного з охоронців він вистрелив йому в ногу з травматичного зброї.

16 серпня 2016 року Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб для Юрія Крисіна. У грудні 2016 року стало відомо, що у Києві Апеляційний суд втретє звільнив з-під варти Юрія Крисіна.

13 квітня  Юрій Крисін через невідповідні процесуальні дії збоку судді міг опинитись на волі, проте, частково через розголос, частково через дії прокуратури запобіжний захід залишили в силі — прокуратура письмово розтлумачила поліції 315 статтю Кримінально-процесуального кодексу України, де міститься норма про запобіжні заходи. Тоді Юрій Крисін залишився у браслеті.