Новини 09:37

Вибори у Великій Британії. Партія Мей втратила більшість у парламенті

Прем'єр-міністр заявила, що Королівство потребує "періоду стабільності".

У Великій Британії в п'ятницю, 9 червня, на дострокових парламентських виборах лідирують консерватори, проте вже зараз ясно, що їм не вдасться набрати абсолютної більшості місць в парламенті. Згідно з результатами підрахунку голосів, майже у всіх 650 виборчих округах, торі під керівництвом прем'єр-міністра Терези Мей отримують 312 місць в парламенті, а віги (лейбористи) - 259.

Як заявила Мей вранці 9 червня, Велика Британія потребує "періоду стабільності", який вона готова забезпечити за умови більшості її партії в парламенті. Джеремі Корбін, який очолює Лейбористську партію, зі свого боку закликав прем'єра подати у відставку і дати можливість сформувати новий уряд, який "дійсно представляє цю країну".

У такому випадку, як зазначає "Європейська правда", є два варіанти розвитку подій. Перший - переговори між лідерами партій і їх командами в спробі сформувати новий коаліційний уряд, щоб хтось із лідерів двох головних партій - Тереза Мей або Джеремі Корбін - став прем'єр-міністром та зайняв резиденцію на Даунінг-стріт, 10.

Другий варіант - це коли лідер однієї з партій може спробувати стати на чолі уряду меншості, не вступаючи ні в які принципові угоди з іншими партіями, натомість намагаючись заручитися їх підтримкою при голосуванні по кожному конкретному законопроекту.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Великої Британії Тереза ​​Мей, вигравши в місті Мейденхед за підсумками дострокових виборів, переобрана в парламент.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...