Новини 09:35

Юрист із Чугуєва оскаржив в суді указ щодо блокування російських соцмереж

Роман Ліхачов подав позов до Вищого адміністративного суду України.

Юрист "Чугуївської правозахисної групи" Роман Ліхачов повідомив, що подав позов до Вищого адміністративного суду України стосовно скасування указу про блокування російських соцмереж та компаній в Україні. Про це він написав у Facebook.

"Я не буду миритися з таким беззаконням і безкарним порушенням прав громадян, пан Президент. І справа не в ВК і не однокласниках і тд, справа в способі обмежити свободу. Що завтра ? Заборонити думати? Заборонити дихати? Ми ж країна, яка рухається в Європу, а робимо те, що робить Північна Корея. Я просто не можу зрозуміти де і коли я делегував державі право визначати що і де мені дивитися, писати і читати", - написав Ліхачов

Нагадаємо, 16 травня президент Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО від 28 квітня 2017 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)». Указ набуває чинності в день опублікування.

Серед компаній, які потрапили під дію санкцій, зазначені російські ресурси Mail.ru, Яндекс, ВКонтакте та Однокласники, а також низка російських банків, авіакомпаній і ЗМІ: РЕН ТВ, НТВ ПЛЮС, РБК, ТНТ, Первый канал. Загалом у списку санкцій України 1 228 фізичних осіб та 468 юридичних. Оператори мобільного зв'язку "Київстар", "Lifecell"  та "Vodafone Україна" розпочали роботи з блокування російських сайтів, що потрапили під санкції. Водночас Державний департамент Сполучених Штатів Америки розкритикував рішення української влади накласти санкції на російські сайти.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...