Новини 19:19

NASA показало добірку знімків Крабоподібної туманності

На Землі її спалах спостерігали в 1054 році.

З’явилося найдетальніше зображення Крабоподібної туманності, пошарово зібране зі знімків, зроблених в різних діапазонах електромагнітного спектру. Зображення опубліковане на Youtube-каналі NASA.

"Щоб зробити цю картинку, вчені поєднали знімки, зроблені радіотелескопом Very Large Array і космічної рентгенівською обсерваторією Chandra, зняли, відповідно, радіо - і рентгенівське випромінювання Крабоподібної туманності. За знімки у видимому спектрі відповідала космічна обсерваторія "Хаббл", а за фотографії в інфрачервоному діапазоні — інфрачервоний космічний телескоп "Спітцер", - зазначається в публікації.

Також повідомляється, що червоним показано речовину туманності, що випромінює радіохвилі, їх породжують зіткнення речовини туманності з потоками заряджених частинок, що вилітають з нейтронної зірки в центрі туманності. Жовтим показано дані інфрачервоного телескопа: це — теплове випромінювання. Його породжують частинки космічного пилу і газу, що поглинають ультрафіолетове випромінювання зірки і її випромінювання у видимій області спектра.

Читайте також: У NASA заявили про ймовірність існування життя на супутниках Юпітера й Сатурна

Зелені знімки надіслав «Хаббл»: на них — світло Крабовидної туманності. Блакитним показані ділянки, що випромінюють в ультрафіолеті, а фіолетовим — рентгенівське випромінювання, породжене вільними електронами, розігнаними магнітним полем нейтронної зірки.

Крабоподібна туманність виникла в результаті вибуху наднової. На Землі її спалах спостерігали в 1054 році; звіти про цей небесний феномен збереглися у звітах китайських астрономів та інших історичних документах. Під час колапсу величезної зірки її зовнішня оболонка розкидалася в навколишньому просторі і сформувала туманність; ядро зірки стислося і перетворилося на нейтронну зірку-пульсар, кожні 33 секунди дає яскраві спалахи видимого світла і радіохвиль.

Нагадаємо, раніше NASA показало фото хмар на Титані, зроблене космічним зондом Cassini.

Новини RedTram

Loading...