Новини 15:28

Організатори Євробачення виступили за жорсткі санкції проти України та Росії

Це питання буде розглянуто на наступному засіданні референс-групи 12 червня.

До України і Росії повинні бути застосовані санкції за порушення статуту міжнародного пісенного конкурсу "Євробачення" аж до відсторонення на три роки, заявив голова референс-групи "Євробачення" Франк-Дітер Фрайлінг.

"З української точки зору, правова ситуація зрозуміла, але з точки зору Європейської мовної спілки (EBU) - це порушення статуту", - сказав Фрайлін німецькому порталу ZDF Heute, коментуючи відмову України допустити на свою територію конкурсантку від РФ Юлію Самойлову через її незаконну поїздку в окупований Крим. Він зазначив, що відповіддю на таке порушення повинні стати санкції.

Представник EBU підкреслив, що порушення статуту конкурсу мало місце і з боку Росії, оскільки її представники не брали участі у всіх обов'язкових заходах перед конкурсом.

"Росіяни також порушували (статут - ред), тому що вони не брали участь в різних попередніх зустрічах у Києві, які були обов'язкові. Чи будуть санкції проти України і Росії? Так, повинні бути, тому що має місце порушення статуту" - додав Фрайлінг.

Він повідомив, що питання України і Росії буде розглянуто на наступному засіданні референс-групи 12 червня. За словами представника EBU, статут конкурсу передбачає різні види санкцій за порушення - від штрафу і відкликання спонсорського фінансування до відсторонення від участі в конкурсі на термін до трьох років.

Референс-група "Євробачення" є виконавчої експертною комісією від імені всіх учасників організацій мовлення. Її мета - спостереження і керівництво за організацією і її еволюцією.

Нагадаємо, 62-й конкурс Євробачення відбудеться у Києві з 9 по 13 травня. У конкурсі візьмуть участь виконавці з понад 40 країн. Півфінали відбудуться 9 і 11 травня, фінал - 13 травня.

Раніше стало відомо, що Перший канал не транслюватиме конкурс Євробачення-2017. Європейський мовний союз офіційно підтвердив, що Росія не прийме участь у Євробаченні-2017.

Як відомо, Росія обрала для участі в пісенному конкурсі Євробачення-2017 в Києві співачку Юлію Самойлову, яка пересувається на інвалідному візку. Очільник МЗС України Павло Клімкін назвав такі дії Росії провокацією. У 2015 році Самойлова виступала в окупованому Криму, потрапивши туди з порушенням українського законодавства. Служба безпеки України заборонила в’їзд на територію України Самойловій терміном на три роки через незаконну поїздку в Крим. 

Європейський мовний союз запропонував російській співачці Юлії Самойловій виступити Євробаченні через супутник, для цього російському "Першому каналу" необхідно організувати пряму трансляцію виступу з РФ. Однак віце-прем'єр України В'ячеслав Кириленко заявив, що трансляція виступу також буде порушенням українського законодавства. У Росії також відмовилися від пропозиції дистанційного виступу Самойлової.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...