Новини 15:43

Міноборони США опублікувало відео вибуху "матері всіх бомб" в Афганістані

Влада Афганістану заявляла, що внаслідок авіаудару загинули щонайменше 36 терористів ІДІЛ.

Міноборони Сполучених Штатів опублікувало відеозапис вибуху найпотужнішої неядерної авіаційної бомби GBU-43/B, яку скинули 13 квітня на об'єкти терористичного угрупування "Ісламської держави" в Афганістані.

"Удар був розрахований з мінімальним ризиком для афганських і американських військ", - йдеться в повідомленні прес-служби Міноборони США в Twitter.

Нагадаємо, що 13 квітня США вперше застосували найпотужнішу в своєму арсеналі неядерну бомбу GBU-43, завдавши удару по позиціях бойовиків ІДІЛ на сході Афганістану. У Білому домі заявили, що метою авіаудару в Афганістані була система тунелів і печер, які використовуються терористами "Ісламської держави" для переміщення. Влада Афганістану заявила, що під час удару загинули щонайменше 36 терористів.

Надпотужна фугасна авіаційна бомба GBU-43 відома також як "матір всіх бомб" (MOAB). MOAB є однією з найбільших авіабомб. Точна вага бомби - 9 797 кг.  GBU-43 оснащена системою супутникового наведення. Вперше була випробувана в березні 2003 року за кілька днів до початку війни в Іраку. 

 

Новини RedTram

Loading...