Новини 17:28

В Україні розслідують зникнення 14 людей в окупованому Криму

За даними Нацполіції, мова йде про зниклих безвісти за час анексії півострова Росією.

В Україні відкрили 15 кримінальних проваджень за ознаками незаконного позбавлення волі або навмисного убивства щодо 14 людей, зниклих безвісти у Криму після анексії півострова Росією. Про це йдеться у відповіді Національної поліції на запит Радіо Свобода.

Зокрема, повідомляється, що за ознаками умисного вбивства почали 11 проваджень, ще 4 провадження – за ознаками незаконного позбавлення волі або викрадення людини.

Зокрема, за інформацією поліції, із 2014-го року розшукуються Валерій Ващук та Іван Бондарець із Рівненщини, які поїхали у цей період у Крим, та Василь Черниш із Севастополя (у відповіді поліції йдеться про те, що Черниш поїхав із Криму у зону АТО і перестав виходити на зв’язок, однак, як раніше повідомляли активісти, його нібито забрали із власної квартири люди в міліцейських одностроях).

Читайте також: Алан Ешліман: «Україні потрібна комісія з пошуку безвісти зниклих»

Окрім того, йдеться у листі, прокуратура Херсонщини розшукує Тимура Шамарданова та Сейрана Зінедінова, а українська прокуратура Криму – Ісляма Джеппарова та Джевдета Іслямова.

Із 2015-го року поліція почала провадження за фактом зникнення Ескандера Апселямова, Федора Костенка, Руслана Ганієва та Арлена Терехова, а прокуратура – щодо зникнення Мухтара Арісланова.

У 2016-му поліція почала розслідування зникнення Лемара Алярдинова, а прокуратура – зникнення Ервіна Ібрагімова.

За даними «Кримської правозахисної групи», наразі на півострові зафіксовано 9 випадків, які можна кваліфікувати як насильницькі зникнення. Організація «Крим-SOS», у свою чергу, говорить про щонайменше 15 зниклих таким чином людей. Як повідомила координаторка «Крим-SOS» Таміла Ташева, Росія порушила справи тільки щодо 4 людей, щодо 6 осіб розслідування призупинили.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...