Новини 13:32

ЄСПЛ зобов’язав РФ виплатити компенсації депортованим громадянам Грузії

Суд визнав порушення владою Росії прав людини і міжнародних конвенцій.

Європейський суд із прав людини задовольнив позов громадян Грузії, депортованих із Росії восени 2006 року і зобов’язав Москву виплатити 70 тисяч євро особам, чиї права були порушені під час депортації.

Суд визнав порушення владою Росії прав людини і міжнародних конвенцій по дев’яти скаргах, об’єднаних в одне провадження. Ці скарги в різний час подали 19 громадянам Грузії. Конкретне рішення про суму компенсації за всіма позовами ухвалять пізніше.

Крім того, згідно з рішенням суду, Росія повинна оплатити витрати заявників на адвокатів – близько п’яти тисяч фунтів стерлінгів.

У липні 2014 року Грузія виграла позов до Росії в ЄСПЛ про масову депортацію громадян. Цей позов був поданий Грузією ще в березні 2007 року, а процес розпочався два роки тому. Тбілісі звинуватив Росію в "незаконних арештах та масовій депортації під час антигрузинської кампанії 2006-2007 років".

Нагадаємо, у відповідь на затримання у вересні 2006 року п'ятьох російських військовослужбовців на території Грузії Москва почала тотальну перевірку легального статусу громадян, які проживають на території Росії. 

У Москві російська влада розгорнула кампанію з депортації «нелегальних мігрантів». Тисячі людей затримали і відправили до Грузії. При цьому кілька етнічних грузинів (зокрема і жінок) із різних причин загинули в камерах попереднього затримання або під час процедур із депортації. Решта скаржилися на грубе і нелюдське поводження.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...