Новини 2010-11-23 13:11

Підприємці Донеччини масово переводять бізнес у тінь

Підприємці на Донеччині масово здають сертифікати і ліцензії, щоб закрити бізнес

Підприємці на Донеччині масово здають сертифікати і ліцензії, щоб закрити бізнес.

Багато хто хоче встигнути закритись до запровадження Податкового кодексу.

При цьому, не всі вірять, що акції протесту підприємців, які відбуваються по всій Україні, здатні зупинити введення в дію нового Податкового кодексу. Донецький малий бізнес у своїй більшості збирається переходити в тінь.

«Якщо вони вирішили, то вони це зроблять. І ніхто там не буде накладати вето. Там все вже вирішено. А ті протести, що в містах (я вам одразу скажу) ніякого сенсу не мають. Треба усім їхати до Києва, щоб нас було не сорок тисяч, а пару мільйонів, щоб у них міліції не вистачило на всіх!», – говорить один із «спрощенців».

Причиною згортання малого бізнесу називають збільшення видатків і зборів, зокрема відрахувань у Пенсійний фонд. Про це заявили у відділі реєстрації фізичних і юридичних осіб Макіївської міської ради. Тут одними з найперших помітили тенденцію масового закриття дрібного бізнесуще наприкінці літа.

«Десь з липня-серпня підприємці стали масово закриватись. В принципі, як люди нам самі розповідають, закриваються через Пенсійний фонд і податкову, тому що туди ідуть занадто великі відрахування», – розповідає спеціаліст відділу Єлизавета Нечаєва.

Конкретну кількість підприємців, що намагаються закритись, держслужбовці не розголошують. Варто зазначити, що на ліквідацію приватного підприємства треба більше двох місяців.

За даними статистики, нині в Донецькій області працює 55 малих підприємств на кожні десять тисяч жителів. Через непопулярні заходи уряду їхня кількість може значно зменшитись, припускають реєстратори.