Новини 16:37

Французька делегація скасувала візит до РФ через «список» Путіна

За словами голови Нацзборів Франції, російський «чорний список» європейців складено на основі «незрозумілих критеріїв».

Голова Національних зборів Франції Клод Бартолон ухвалив рішення щодо скасування візиту до Москви делегації французьких парламентаріїв, запланований на 18 червня, через «чорний список» Кремля, до якого було включено ім’я керівника фракції соціалістів Брюно Ле Ру. Про це йдеться в офіційному листі спікера нижньої палати французького парламенту, адресованому спікеру російської Держдуми Сергію Наришкіну, повідомляє AFP.

«Російська влада підтвердила заборону на в'їзд для керівника фракції соціалістів Брюно Ле Ру. За цих умов я не бачу іншої можливості, окрім скасування участі французької делегації в майбутньому засіданні (парламентської) комісії Франція – Росія», – йдеться у листі.

За словами голови Національних зборів, російський «чорний список» європейців складено на основі «незрозумілих критеріїв».

Бартолон зазначив, що деяким росіянам було заборонено в'їзд до ЄС через їхню причетність до конкретних подій – анексії Криму і війну на сході України.

Він також нагадав, що серед них є й ім’я спікера Держдуми Наришкіна, який, водночас, безперешкодно приїжджав до Європи (в тому числі, двічі в Париж і один раз до Страсбурга – ред.) на запрошення ПАРЄ та ЮНЕСКО.

Брюно Ле Ру є одним із чотирьох французів, внесених російською владою до «чорного списку» з 89 європейців.

Крім Брюно Ле Ру, до нього потрапив відомий своєю проукраїнською позицією філософ Бернар-Анрі Леві, співголова фракції «Зелені-Європейський вільний альянс» в Європарламенті Даніель Кон-Бендіт та керівник Європейського соціально-економічного комітету Анрі Малоссі.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що до чорного списку РФ увійшло 89 осіб.

ЄС вважає цей список необґрунтованим та свавільним.

«Ми розглядаємо цю міру як необґрунтовану та свавільну, особливо за відсутності яких-небудь додаткових роз'яснень та прозорості», – заявили в Євросоюзі.

Зазначимо також, що Німеччина одна з перших висловила своє обурення «чорним списком» Путіна і почала вимагати у Росії пояснень, оскільки заборона в'їзду німецьким політикам до РФ, на думку німецького МЗС, тільки посилює конфлікт у центрі Європи.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...