Новини 20:38

Україна має всі умови для успішних реформ — екс-прем'єр Литви

За словами литовського політика, для проведення ефективних перетворень необхідні хороша команда та глибока економічна криза.

Україна має всі умови для успішної імплементації реформ. Про це заявив колишній прем'єр-міністр Литви Андрюс Кубілюс під час засідання Атлантичної Ради у Вашингтоні.

За його словами, ситуація в нинішній Україні схожа на ситуацію в Литві на початку 1990-х років. Зокрема, на це вказує і знесення пам'ятників радянської доби.

Політик зазначив, що Україна, як і Литва в 1992-1993 роках, розпочала реформи зі скасування енергетичних субсидій, оскільки саме вони дають можливість для корупції.

Кубілюс наголосив, що Україна має всі умови для успішної імплементації реформ. За словами литовського політика, для проведення ефективних перетворень необхідні хороша команда та глибока економічна криза, яка стимулюватиме до нових досягнень.

Політик додав, що наразі основні реформи, які провадить український уряд, стосуються цін на енергоносії, системи правоохоронних органів та сфери управління.

Кубілюс зазначив, що російська агресія по відношенню до України викликана бажанням завадити Києву провадити ефективні перетворення в країні.

“Успішна Україна становитиме загрозу для клептократичного режиму Путіна”, - заявив політик, додавши, що РФ намагається відновити “політичне домінування” над Києвом.

“Думаю, що це “політичне домінування” є його (Путіна — ред.) головною метою”, - наголосив він.

Кубілюс також підкреслив на необхідності допомоги Заходу Україні у сфері реформування, зазначивши, що, зокрема, український уряд може використати досвід країн Прибалтики.

Як відомо, Кубілюс займав посаду прем'єр-міністра Литви двічі — протягом 1999-2000 та 2008-2012. Обидві його каденції припали на періоди серйозних економічних криз, в той час як сам Кубілюс здобув собі репутацію антикризового політика.

 

 

схожі новини

Новини RedTram

Loading...