Новини 16:28

У Давосі Порошенко домовився про $1,5 мільярда інвестицій - АП

За словами заступника глави Адміністрації президента, кількасот мільйонів доларів готова виділити російська компанія «Вымпелком».

Президент Петро Порошенко під час форуму в Давосі домовився про залучення в Україну близько 1,5 мільярда доларів інвестицій. Про це на брифінгу 23 січня заявив заступник глави Адміністрації Президента з питань міжнародних відносин Валерій Чалий.

«На зустрічах було підтверджено бажання кількох компаній світового рівня, які працюють з Україною, у найближчий період інвестувати до 1,5 мільярда доларів в Україну. Навіть у цих складних умовах – фінансових і війни. Це реальні кошти, які підуть у сферу ІТ-технологій, аграрний бізнес. Це вже питання найближчого періоду... Я вам розкажу деякі приклади, але було набагато більше домовленостей. Просто це комерційний сектор і є ще процедури, які треба пройти. Основне, що є компанії, світового рівня, які готові зараз інвестувати в Україну», - зазначив він.

За словами Чалого, міжнародна компанія Cargill заявила про бажання розширити свою роботу в Україні.

«Там є проблемні питання, які має вирішити уряд – це повернення ПДВ, загальний інвестиційний клімат, але компанії, які працюють на українському ринку і бачать перспективу, готові розширювати свою присутність», - зауважив посадовець.

При цьому заступник глави АП поінформував, що у Давосі відбулася також досить неочікувана зустріч з керівництвом компанії «Вымпелком», яка раніше позиціонувалася, як російська.

«Скажу вам відверто - це був один із факторів, чому ми ставилися до цього так обережно, але коли ми зрозуміли, яка пропозиція, які є перспективи взаємодії, що ця компанія зайде з інвестиціями з Європи, то я думаю, що в цих умовах кількасот мільйонів доларів – це те, що треба вітати», - відзначив Чалий.

Нагадаємо, Європейський банк реконструкції та розвитку в 2014 році збільшив обсяг інвестицій в економіку України до більш як 1,2 млрд євро в рамках 36 проектів у державному і приватному секторах, що стало найбільшим річним обсягом фінансування за всю історію діяльності ЄБРР у нашій країні з 1993 року.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...