Новини 17:41

У ПАРЄ прем'єр Грузії намагався зірвати доповідь про країну

У Раді Європи Україну порівняли з Грузію, а Іванішвілі – з Януковичем.

У Раді Європи під час обговорення доповіді про політичну ситуацію в Грузії прем’єр-міністр країни Іраклій Гарібашвілі спробував зірвати обговорення. Про це передає кореспондент Тиждень.ua, що перебуває у Страсбурзі.

Під час сесії про політичну ситуацію в Грузії декілька виступальників, і зокрема український депутат Володимир Ар’єв, представниця Грузії  Чіора Тактакішвілі, данський християнський демократ Птіер Озімт порівняли у виступах режим  Януковича та ситуацію, що склалася сьогодні в Грузії.

Йшлося про політично вмотивовані кримінальні переслідування, тиск на опонентів та небезпечне зближення з Москвою правлячих верхівок України в 2010-2013 та нинішнього керівництва Грузії.

«Подивіться на Україну, що відбулося, коли опозиція потрапила під жорсткі репресії», - закликав грузинів пан Озімт.

В обговорення доповіді у телефонному режимі втрутився прем’єр-міністр країни Іраклій Гарібашвілі, який висловив думку про «незрілість» доповіді.

Голова ПАРЄ Анн Брасер була здивована.

«Виглядає так, ніби наша організація може потрапляти під якісь зовнішні впливи!» - обурилася вона. Але все ж поставила на голосування подальше обговорення документа.

Дистанційне втручання офіційному Тбілісі не вдалося.

Попри те, що більшість опонентів президента Іванішвілі були розчаровані недостатньою гостротою доповіді, сама спроба критичної оцінки подій у країні, на їхню думку, має завершитися, згідно процедури Ради Європи, підсумковим голосуванням, ухваленням резолюції та рекомендацій.

«Ситуація дуже нагадує обговорення України часів Януковича та Кучми», - зазначив адміністратор Ради Європи, який працює в організації впродовж 15 років.

Як повідомлялось, 1 жовтня дебати в Раді Європи обговорювали кризу в Україні.

Нагадаємо, 30 вересня ПАРЄ не підтримала ініціативу РФ щодо засудження України за неонацизм.

Новини RedTram

Loading...