Новини 16:14

Нового главу УПЦ МП обиратимуть серед 74 чинних єпископів

Собор єпископів Української православної церкви Московського патріархату обиратиме нового предстоятеля Церкви з 74 чинних єпископів. Про це 11 серпня під час прес-конференції повідомив глава синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ (МП) протоієрей Георгій (Коваленко).

"13 серпня в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі в трапезній палаті Храму преподобних Антонія і Феодосія відбудеться Собор єпископів Української православної церкви, який має обрати нового предстоятеля УПЦ (МП – ред.). Це голосування проходитиме таємно, вже підготовлені кабінки і урна для бюлетенів. В бюлетень будуть включені імена всіх 74 чинних єпископів ", – зазначив протоієрей, уточнивши, що участь в Соборі, крім чинних єпископів, візьмуть також  9 позаштатних єпископів, які наразі перебувають на спокої.

Він також наголосив, що голосування проходитиме в 2 тури: у першому турі з 74-х єпископів визначать трьох кандидатів, а в другому турі з цих трьох кандидатур оберуть предстоятель УПЦ (МП).

Глава синодального інформаційно-просвітницького відділу спрогнозував, що главу УПЦ (МП), швидше за все, оберуть за один день, 13 серпня, оскільки, за його словами, немає якихось явних протистоянь і дискусій.

Як повідомлялося, Священний Синод УПЦ (МП) на засіданні 7 липня ухвалив рішення про дату обрання нового настоятеля – 13 серпня.

Як повідомлялося, Священий синод УПЦ МП призначив митрополита Чернівецького і Буковинського Онуфрія місцеблюстителем Київської митрополичої кафедри 24 лютого.

Нагадаємо, глава УПЦ (МП) митрополит Київський і всієї України Володимир (Сабодан) помер 5 липня. Він був предстоятелем УПЦ (МП) з 1992 по 2014 рр.

 

схожі новини

Новини RedTram

Loading...