Український тиждень № 51 (683)

Зміст номеру

Химерний баланс

Державне бюро розслідувань (ДБР) взялося відновлювати справедливість у справах Майдану. І вручило обвинувальний акт активістці та колишній народній депутатці Тетяні Чорновол. Її звинувачують в умисному вбивстві за попередньою змовою у спосіб, небезпечний для життя багатьох людей. Максимальне покарання — довічне позбавлення волі.

Станіслав Козлюк

Криза партійного жанру

Чому в критичний момент українські політсили виявилися недієздатними протистояти викликам

Роман Малко

Еміне Джапарова: «Незаконний обіг української культурної власності з кримських музеїв та нелегальні археологічні розкопки досягли масштабів серйозних загроз»

Про ініціативи з реформування Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, а також про можливості, котрі ця організація дає для захисту культурної спадщини в окупованому Криму, Тиждень поспілкувався з першою заступницею міністра закордонних справ України Еміне Джапаровою.

Ганна Трегуб

Схема економії чи системна помилка

Чому деякі алгоритми, затвердженні МОЗ, працюють проти пацієнтів і лікарів

Єлизавета Гончарова

Рік сподівань на краще

2020 рік був незвично складним. Це однаково справедливо для багатьох сфер людського буття, і економіка не стала винятком. У цій галузі 2020-й минув під знаком великих змін, рецесії, небувалої невизначеності та ступору економічної науки, логічні конструкції якої ледь устояли під напором урагану коронакризи. Масштабних обвалів не було, але світ іще довго пожинатиме наслідки того, що відбулося. У багатьох аспектах.

Любомир Шавалюк

Тягар нерозв’язаних проблем

Що заважатиме зростанню української економіки у 2021 році

Олександр Крамар

Вовк, Нацбанк і капуста

Які завдання постають перед НБУ в 2021 році та чи здатний він їх здолати

Євген Дубогриз

Економічний прогноз. Погляд експертів і бізнесменів

Тиждень опитав економістів та бізнесменів, щоб дізнатися їхню думку про виклики і можливості 2021 року і умови, за яких мало би розпочатись відновлення

Анна Дікун

Добре ім’я Гамбурга, нахабна брехня Росії

Так званий новинний портал із Гамбурга іноді постив фейки. Спільне розслідування Die Welt і netzpolitik.org уперше виявило, що в Європі є низка поширювачів брехні, за якою стоїть мережа з контактами в російських спецслужбах

Алєксєй Гок

Між двома карантинами

Як французи борються з економічними наслідками пандемії

Алла Лазарева

Сальваторе Бабонес: «Китай глибоко проник в австралійське суспільство»

Про нинішній стан відносин Китаю й Австралії та причини їхнього погіршення впродовж останніх років Тиждень поговорив із професором Сіднейського університету й експертом австралійського Центру незалежних студій (CIS) Сальваторе Бабонесом.

Ольга Ворожбит

Побічний симптом

Які наслідки для психічного здоров’я може мати поширення COVID-19

Ксенія Фукс

Спір на грані двох світів

Про історичні причини полеміки між В’ячеславом Липинським та Дмитром Донцовим

Максим Віхров

Бенджамін Балінт: «Франц Кафка — одне з імен у світовій літературі, яке стало універсальним. І він чинить спротив називанню, класифікації, звуженню»

Дев’ятий рік поспіль невелике місто Дрогобич на Львівщині збирає митців довкола імені художника та письменника Бруно Шульца на фестивалі, назва якого запозичила його прізвище — ШульцФест.

Катерина Гладка

«Чех» із мінометом

Революція гідності застала киянина Віталія Чеховського, який згодом отримав позивний «Чех», студентом Одеської академії архітектури. Коли влада вперше спробувала розігнати Майдан, Віталій рушив додому, щоб пройти найзапекліші сутички з тітушками й беркутівцями. А коли почалася війна на Донбасі, він одразу вступив у батальйон імені Кульчицького й рушив на Схід.

Михайло Ухман

Їжаки з вусами

Нічого, що я знову про скандал? Адже це чудовий, можливо, найнадійніший спосіб діагностики неврозів: що в людей болить, на що вони найжвавіше реагують, що здатні толерувати, а що ні.

авторські колонки Юрій Макаров

Таємна зброя

Ядерне озброєння Росії й Китаю — лише для шоу. Тривожитися слід щодо іншої їхньої зброї.

авторські колонки Едвард Лукас

Найменші брати Бога

Розпочиналася нова комп’ютерна й інтернетна епоха. Як пояснив мені усміхнений редактор часопису «Критика», у якому я публікував оригінальні й перекладні літературно-критичні статті, нас таких залишилося двоє на всю Україну: Вадим Скуратівський і я.

авторські колонки Костянтин Москалець

Тенета юстиції

Перечитуючи «Процес» Франца Кафки, я дедалі частіше ловив себе на думці, що автор зміг ухопити заразом і хитросплетіння правової державної системи, і особливості психічної організації людини. Тому припускаю: однотипні «процеси» розігруються в багатьох тривожних головах. Придивімось, як це буває.

авторські колонки Тарас Лютий

Малевич

Щодва роки починаючи з 2008 року в грудні польсько-український консорціум культурних установ під проводом Польського інституту в Києві присуджує премію ім. Казимира Малевича e сфері візуальних мистецтв українському митцю / мисткині віком до 40 років.

авторські колонки ОНУХ