Український тиждень № 26 (658)

Зміст номеру

У червоній зоні

Навряд чи в команді Зеленського зараз уже думають про текст новорічного привітання, хоча адептам «країни в смартфоні» годилося б доручити цю почесну місію якійсь нейромережі.

Дмитро Крапивенко

«Неправильні» жителі Донбасу

Як окупаційна влада реагує на участь переселенців у мінських переговорах

Денис Казанський

Дволикий долар США

У чому секрет значущості американської валюти для української економіки

Костянтин Паливода

Тотальний фальстарт

Чим це літо буде особливим для економіки

Любомир Шавалюк

Політичний сезон без канікул

Повноцінного перепочинку від політичних баталій не матимуть ані політики, ні громадяни

Андрій Голуб

16 ідей для подорожей Україною влітку

Улітку в Україні запросто можна політати в горах, розглянути «кам’яні вишиванки», покататися на санній трасі чи прогулятися гіпсовою печерою: пропонуємо ідеї для мандрів регіонами країни від експедиції Ukraїner.

Оксана Кузема

Die Welt:«Цих людей слід покарати»

Колишній Трампів радник з безпеки, перший високопосадовець його уряду, піднімає завісу. Болтон викриває, наскільки шокуюче розуміє світ президент США і чим він керується, — надаючи в такий спосіб чергові підстави для імпічменту

Клеменс Верґін

Без’ядерна альтернатива

Чим загрожує відмова Німеччини від американських ядерних боєголовок

Ольга Ворожбит

Білорусь: кінець епохи "парадку"

Дедалі більше білоруських виборців сумніваються в безальтернативності Аляксандра Лукашенки

Сяргєй Пульша

Скаржитися на погоду. Які наслідки для психіки мають кліматичні зміни

«Я погано почуваюся — напевно, це через погоду», «Щось крутить ногу — мабуть, буде дощ». Усі знають такі фрази, але мало хто сприймає їх серйозно.

Ксенія Фукс

Замкнене коло. Російський слід у заворушеннях в Діжоні

Чому конфлікт чеченської та магрибської громад у французькому Діжоні залишає більше запитань, аніж відповідей

Алла Лазарева

Тюркські загадки українського сфінкса

Про витоки образу «Козака Мамая», а також про символічне й історичне значення його елементів

Владислав Грибовський

Ірина Цілик: «Мовою кіно нині значно більше шансів розширити горизонти знання про Україну, бо ця мова загалом універсальніша»

Про брак якісних сценаріїв, цікаві історії маленьких людей, складність донесення українських тем до західної аудиторії, а також про загрозу відкату в кінематографічній галузі Тижню розповіла режисерка Ірина Цілик, лауреатка цьогорічних фестивалів «Санденс» та Docudays UA

Ганна Трегуб

Щасливі бджоли піхотинця

«Ось так мої дівчата активно працюють!» — каже Сергій Бондаренко, киваючи на своє бджолине господарство, щойно відновлене після того, як дощі заливали Вінницьку область понад тиждень. Але працюють не лише бджоли: усі свої вихідні, вільні від основної роботи на будівництві, Сергій теж порається коло них. І це не просто хобі — Сергій розвиває власний бренд «Медобар. Мед щасливих бджіл».

Катерина Леонова

Смачного, містере Путіне!

Минулого четверга російський диктатор опублікував статтю «Фактичні уроки 75-ї річниці Другої світової війни» (щось негаразд із цифрами, але так в оригіналі). Моя перша асоціація — виступи Іосіфа Сталіна в партійній періодиці («Запаморочення від успіхів», «Марксизм і питання мовознавства» тощо) або «документальні» книжки Леоніда Брєжнєва про етапи його партійної кар’єри. Але радянських лідерів друкували в радянській газеті № 1 «Правда», натомість Владімір Путін чомусь запропонував плід своїх роздумів американському журналу The National Interest. Часопис видає впливовий мозковий центр, відомий як «Ніксонівський центр», його вважають рупором неоконсерваторів, близьким до республіканців. Тобто списати факт публікації на дурість ліваків, які зазвичай купуються на кремлівський шарм, ніяк не вдається.

авторські колонки Юрій Макаров

Історичному есе Путіна потрібне доопрацювання

Знесення монумента Іванові Конєву в Празі у квітні стало апогеєм суперечки довкола минулого, що перетворила Владіміра Путіна на одержимого історика-аматора

авторські колонки Едвард Лукас

Берлінський самообман

Конфлікт у Лівії дедалі більше розгортається до міжнародної проксі-війни, а кількість її учасників зростає. Те, що в ній, імовірно, ще далеко до кривавого апогею, з’ясувалося нещодавно в погрозі президента Єгипту аль-Сісі ввести свої війська в сусідню державу

авторські колонки Ріхард Герцінґер

Неспішна переоцінка

У другій половині 1960-х років у США виник молодіжний рух гіпі, засновники якого воліли створити вільне суспільство без породжених цивілізацією суперечностей. Почавши з району Гейт-Ешбері в Сан-Франциско, рух швидко ширився всією Америкою, а згодом сягнув найвіддаленіших куточків світу. Майкл Класен у книжці «Корпорації гіпі» показує неабияку підприємливість представників цієї субкультури, які здійснили тиху революцію в багатьох сферах життя.

авторські колонки Тарас Лютий

Антирасистська боротьба

Коли в багатьох країнах санітарна криза спонукала насамперед до дебатів на соціальні, економічні й етичні теми, у Сполучених Штатах несподівано виринуло расове питання, що спричинило ударну хвилю в усьому світі.

авторські колонки Мішель В’євйорка

Картини з вікна моєї кімнати

Блез Паскаль, як і годиться вдумливому філософові та математику, зауважив, мовляв, усі нещастя людства походять від того, що люди не вміють сидіти спокійно самі в кімнаті

авторські колонки ОНУХ