Український тиждень № 15 (647)

Зміст номеру

Не такий чорт страшний

Владу, як відомо, не дають, а беруть. Не якусь там абстрактну владу, а конкретну можливість вирішувати, що дозволено кожній окремій людині, а що зась, куди й коли їй можна йти, а куди й коли в жодному разі.

Юрій Макаров

Не залишитися без хліба

Чому варто подбати про продовольчу безпеку вже зараз

Олександр Крамар

Пер Бродерсен: «Україна потребує дуже виваженого підходу до створення ринку землі»

Під час XIII Форуму Європа — Україна Тиждень поспілкувався з Пером Бродерсеном, директором Німецького альянсу агробізнесу при Німецькій східній бізнес-асоціації, щоб обговорити поточну й майбутню співпрацю між Європою та Україною у сфері сільського господарства, можливості для українських виробників і відкриття ринку землі в нашій країні.

Юрій Лапаєв

За законом Коперника — Ґрешема

Як функціонує система грошового обігу сучасної України

Костянтин Паливода

Двобій за гегемонію. Як пандемія COVID-19 може вплинути на перебіг китайсько-американського протистояння

Перед тим як нова коронавірусна інфекція вразила весь світ, відносини між Китаєм і США полягали в постійному суперництві, яке часто називали зародженням нової холодної війни.

Христина Вовчук

Корисна пауза. Як пандемія неминуче змінить планету

Життя на карантині змінюється кардинально. У когось з’являється безліч часу, у когось чимало нових проблем, хтось страждає від нудьги, а комусь доводиться виконувати втричі більше роботи, ніж завжди.

Роман Малко

Бацила неспокою. Що українці думають про загрозу COVID-19 і спроможність влади їй протидіяти

Усвідомлення загрози пандемії COVID-19 прийшло до українців дуже швидко.

Максим Віхров

Обмілілий потік

Як пандемія коронавірусу змінить чисельність, прибутки й можливості українських трудових мігрантів на Заході

Алла Лазарева

Один день сімейного лікаря

Як працюють українські медики первинної ланки під час карантину

Єлизавета Гончарова

Німеччина «по-русски»

Чи справді російськомовні німці — джерело підтримки німецьких правих популістів?

Ольга Ворожбит

Вірусом по режиму. Як реагують на поширення COVID-19 пострадянські диктатори

Пандемія коронавірусу стала істотним викликом для пострадянських авторитарних режимів. Їхні розпіарені «вертикалі влади» поки що демонструють не надто велику ефективність у протистоянні з несподіваною бідою. Навпаки, у Росії пандемія радше показала крихкість режиму Путіна, який фактично самоусунувся від вирішення проблеми й переклав її на підлеглих.

Денис Казанський

Die Welt: Пандемія для пропаганди

Якби не китайське приховування, пандемії коронавірусу не було б. Однак тепер КНР вдає із себе рятівника й починає пропагандистський похід. Чи вдасться країні, з якої почалася епідемія, обернути кризу собі на користь?

Die Welt

Вибір зброї. Коли чекати на вакцину проти коронавірусу?

За словами Оксани Півень, технологія Moderna значно знижує ризики під час тестування вакцин, адже вона використовує не ослаблений вірус, який потенційно може вразити людину на етапі тестування, а лише РНК, яка кодує білок вірусного капсиду, шип, і допомагає клітинам виробити антитіла, що не дозволять коронавірусу з’єднатися з клітиною

Олег Фея

Король у важкі часи

Як Ян ІІ Казимир Ваза боровся з власною шляхтою, козацькими повстаннями, Швецією та Москвою, а також безуспішно намагався реформувати Річ Посполиту

Віталій Михайловський

Роман Григорів: «Якщо не буде тих, хто виконує сучасну оперу, не буде й тих, хто її сприймає»

Про оперну музику, яка осучаснюється та трансформується, а також про потребу дослідження та популяризації українського мистецтва Тижню розповів Роман Григорів, сучасний український композитор, автор опери «IYOV», відзначеної цьогоріч Шевченківською премією.

Ганна Трегуб

«Коли наші підуть у наступ»

До початку російсько-української війни львів’я­нин Павло Піка перебував у складі нашого миротворчого контингенту, який служив в Іраку.

Михайло Ухман

Готовність до екстремального

Людство, очевидно, утратило пильність, відчуття небезпечного. На це були підстави. Справді, уже давно homo sapiens не наражався на глобальні епідемії (чума, тиф, іспанка), а періодичну лихоманку Ебола сприймали як виключно регіональне явище в Західній і Тропічній Африці.

авторські колонки Ігор Лосєв

Наслідки буремних днів

У часи пандемій, аби не піддаватися паніці, кожен удається до різних занять. Хтось постійно відслідковує статистику, хтось намагається не концентруватися на негативному, а комусь не йде з голови, до чого це взагалі може допровадити.

авторські колонки Тарас Лютий

Активний песиміст

«У людства немає іншої надії вижити, окрім як покладатися на здоровий глузд і науку». Цей вислів, що в часи пандемії COVID-19 як ніколи актуальний і влучний, належить одному з найвидатніших теоретиків лібералізму ХХ століття.

авторські колонки Ріхард Герцінґер

Пандемії та безпека

Завдання держави — управляти ризиками, із якими людям не впоратися. Головні функції держави — захищати нас від злочинності й зовнішньої агресії та, як ми тепер розуміємо, забезпечувати охорону здоров’я.

авторські колонки Едвард Лукас

Ерзац-дійсність

Ньюйорківці полюбляють казати, що їхнє місто ніколи не спить. Натомість нині дійсність цілком протилежна. Нью-Йорк спить. У цьому місті, як і в усій Америці та Європі (а насправді в усьому світі), люди сидять удома, нервують і думають про невідоме майбутнє та про смерть.

авторські колонки Олександр Мотиль

Свобода проти безпеки

Коронавірус накрив не одне європейське містечко, а відразу всі континенти, замкнувши мільярди людей в ізоляції.

авторські колонки Світлана Одинець

Посткарантинне

Я прокинувся, як і завжди, о 7:30 ранку і крок за кроком, звичка за звичкою почав свій черговий день. Було б небагато відмінностей від мого звичайного ранку в Торонто, якби не новини по BBC, які почалися зі смутної глобальної статистики захворювань і смертей. Про одужання говорять мало, але кількість їх, як і кількість захворювань, теж поволі зростає.

авторські колонки ОНУХ